Dzisiaj jest: 29.1.2020, imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei

STBS buduje kolejne mieszkania przy ul. Śniadeckiego

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:

W minionym tygodniu STBS przekazało plac budowy wykonawcy i rozpoczęła się budowa budynku przy ul. Jana Śniadeckiego 17, 17A, 17B i 17C na Osiedlu Lotnisko.

STBS buduje kolejne mieszkania przy ul. Śniadeckiego
W budynku powstaną 24 mieszkania,  które zostaną wynajęte Miastu, w celu podnajęcia ich osobom uprawnionym do otrzymania mieszkania komunalnego. W pierwszej kolejności będą mogły zamieszkać je osoby oczekującym na zamianę lokalu z urzędu, które zdecydują się na pozostawienie dotychczas zajmowanego lokalu w zasobie własnym Miasta i podnajęcie lokalu w zasobach Stargardzkiego TBS Spółka z o.o. Przyszli podnajemcy będą płacić tzw. czynsz komunalny i będą mogli korzystać z obniżek czynszu na zasadach określonych jak dla zasobu własnego Miasta.

Dodatkowo w parterze budynku na powierzchni około 590 m2 powstanie żłobek. Na pokrycie kosztów budowy części mieszkalnej pozyskane zostało finansowe wsparciem z Banku Gospodarstwa Krajowego. Wniosek Gminy - Miasta Stargard przygotowany we współpracy ze Spółką złożony został we wrześniu 2018 r. Podpisanie umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego nastąpiło na początku 2019 r.

Przy ul. Śniadeckiego 17 powstanie czterokondygnacyjny, niepodpiwniczony budynek mieszkalny z użytkowym poddaszem oraz komórkami lokatorskimi, pomieszczeniami technicznymi, w tym kotłowni gazowej. Wykonawca zagospodaruje również teren wraz infrastrukturą techniczną, m.in. wykona nasadzenia drzew, krzewów oraz trawników, wybuduje chodnik, drogi wewnętrzne oraz oświetlenie terenu. Najkorzystniejszą ofertę wykonania inwestycji złożyła firma Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane DANPOL Ludwik Szczepański z Dolic, która zadeklarowała koszt w wysokości 9 496 436,12 zł. STBS zamierzał przeznaczyć na zadanie kwotę 9 000 000 zł, ale przychylił się do zaproponowanej ceny. Pozostali wykonawcy odrzuceni w postępowaniu zaproponowali kwoty 9 933 683,37 zł (hd cnstruction ze Szczecina) i 10 099 981,53 zł (Lepiko ze Skórzewa).

W ramach inwestycji konieczne jest wykonanie wszelkich robót i czynności niezbędnych do wykonania nasadzeń zastępczych w liczbie 59 drzew na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Armii Krajowej w Stargardzie. Ze względu na to, że nie złożono żadnej oferty, postępowanie zostało odrzucone.


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia Stargard - Polpharma Starogard Gdański - GALERIA