Dzisiaj jest: 28.1.2020, imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

Wakacyjne prace w szkołach

Dodano: 6 miesięcy temu

Ponad 800 000 zł na bieżące remonty i naprawy oraz przeszło 1 000 000 zł na projekty w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego

Wakacyjne prace w szkołach
– trwają prace w szkołach podstawowych i przedszkolach w całym mieście. Po wakacjach uczniowie wrócą do odnowionych sal. Będą też korzystać z dodatkowego wyposażenia.

Uczniowie mają przerwę od zajęć lekcyjnych, a w szkołach i przedszkolach trwają intensywne prace remontowo-budowlane. Wszystko po to, by we wrześniu młodzi ludzie rozpoczęli kolejny rok nauki w jeszcze bardziej  komfortowych warunkach. W Szkole Podstawowej nr 1 wyremontowane zostaną 3 sale lekcyjne i szatnia. Dodatkowo uczniowie zyskają nowe szafki, a w jednej z klas pojawi się interaktywny monitor. 
Intensywne prace trwają też w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi. W ramach unijnego projektu powstaje tam Centrum Orientacji Zawodowej i Zarządzania Zdrowiem. Będą dwie windy, przeznaczone przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych oraz kompleksowo wyposażone pracownie tematyczne. Zostanie także wykonane wielofunkcyjne boisko. Poza pracami w ramach projektu UE, prowadzone są również bieżące remonty i naprawy – m.in. malowanie korytarzy i wymiana drzwi.

W Szkole Podstawowej nr 3 rozpoczęła się inwestycja realizowana w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Powstanie tam kompleks rekreacyjno-sportowy. Z kolei w Szkole Podstawowej nr 4 wykonywane są drobne naprawy m.in. placu zabaw i boiska. Trwa także remont dachu nad pływalnią w Szkole Podstawowej nr 5. Nowy wygląd zyskają również odmalowane sale lekcyjne i korytarze w tej placówce.

Szeroki zakres prac zaplanowano w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1. W budynku przy ul. Armii Krajowej wyremontowana będzie sala lekcyjna i szatnia, pojawi się także ledowe oświetlenie. Z kolei obiekt przy ul. Twardowskiego zostanie przygotowany do przyjęcia większej liczby dzieci – sale i szatnie będą odpowiednio wyposażone. W Szkole Podstawowej nr 7 trwa natomiast modernizacja dachu.

Dużo dzieje się w Szkole Podstawowej nr 8. Ściany sal lekcyjnych, łazienek i korytarzy zostaną odnowione. Drobnych napraw wymaga także plac zabaw. Dodatkowo zaplanowano czyszczenie elewacji budynku przy ul. Traugutta i malowanie cokołu oraz zejścia do szatni. Już wkrótce w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego przy SP nr 8 powstanie boisko do gry w piłkę nożną.

Przy Szkole Podstawowej nr 9 trwa budowa placu zabaw. Inwestycja jest realizowana w ramach SBO. Dodatkowo w budynku są wykonywane prace malarskie i konserwacyjne. W szatniach pojawią się także nowe szafki. Kolejny plac rekreacyjno-sportowy wykonany ze Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego powstanie przy Szkole Podstawowej nr 10. W placówce trwają także prace, w ramach których sale lekcyjne będą dostosowane do najmłodszych uczniów.
W Szkole Podstawowej nr 11 zaplanowano kompleksowy remont 2 sal lekcyjnych i zakup niezbędnego wyposażenia. W niecce szkolnego basenu zostaną wymienione uszkodzone fugi.

Dzieci uczęszczające do Przedszkola nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi wrócą po wakacjach do odmalowanych sal. Dodatkowo pojawią się tam nowe meble. Z kolei w Przedszkolu Miejskim nr 3 wyremontowana zostanie łazienka, a w salach będą klimatyzatory. Zaplanowano także remont pralni i malowanie kuchni.

Prace malarskie odbywają się także w Przedszkolu Miejskim nr 4. Tam również w kilku salach zamontowane zostaną klimatyzatory. W PM nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi wymienione będą okna, a parkiet w salach zyska nowy wygląd.

Zdjęcia: UM w Stargardzie
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia Stargard - Polpharma Starogard Gdański - GALERIA