Dzisiaj jest: 17.11.2019, imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii

III Maraton Szosowy Spectrumbike Nowogard im. Pawła Zugaja

Dodano: 4 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

W sobotę, 20 lipca 2019, odbędzie się III Maraton Szosowy Spectrumbike Nowogard im. Pawła Zugaja.

III Maraton Szosowy Spectrumbike Nowogard im. Pawła Zugaja
Zawody te, to świetna lokalna promocja zarówno kolarstwa jak i turystyki rowerowej. Impreza jest objęta honorowym patronatem Burmistrza Nowogardu Roberta Czapli.

To już 3 edycja lokalnego maratonu rowerowego, w którym uczestnicy imprezy będą ścigać się na 3 dystansach:
  • Rodzinny – 41 km,
  • MINI – 76 km,
  • MEGA – 143 km.
Zawodnicy będą podzieleni też na 2 kategorie ze względu na sprzęt. Osoby na rowerach szosowych będą ścigać się w ramach jednej kategorii, a uczestnicy na pozostałych gatunkach rowerów w drugiej. Szykuje się świetna zabawa i wyścig w pokojowej atmosferze. W pierwszej edycji wystartowało blisko 700 osób. W kolejnym roku było troszkę mniej, bo około 500. Organizatorzy w 2019 roku liczą na jeszcze lepszą frekwencję w tej rozwijającej się imprezie.

Na najlepszych cyklistów czekają atrakcyjne nagrody. Dodatkowo wśród wszystkich uczestników zostaną wylosowane drobne upominki rzeczowe. Zawodnicy po ukończeniu trasy, będą mogli liczyć także na smaczne uzupełnienie kaloryczne oraz medal okolicznościowy.

III Maraton Szosowy Spectrumbike Nowogard to zawody w ramach Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych (szczegóły na stronie www.supermaratony.org).
Impreza powstała z chęci uhonorowania tragicznie zmarłego w 2009 roku Pawła Zugaja, polskiego kolarza szosowego, wielokrotnego medalisty mistrzostw europy. Po rozmowach z przyjaciółmi i rodziną kolarza padła decyzja, że należy jego nazwisko w jakiś sposób uwiecznić, upamiętnić. Narodziła się myśl zawodów, które są ogromnym przedsięwzięciem, ale ktoś musiał wziąć to na swoje barki i jak widać udało się – mówi Jan Zugaj, jeden z organizatorów, a jednocześnie brat zmarłego Pawła Zugaja.

Miło nam poinformować, że portal e-Stargard.pl również wystawi swojego przedstawiciela na III Maraton Szosowy Spectrumbike Nowogard im. Pawła Zugaja, na dystansie MINI i rowerze nieszosowym.

Zapisy na III Maraton Szosowy Spectrumbike Nowogard im. Pawła Zugaja dostępne pod adresem: https://zapisy.sts-timing.pl/520/

Na portalu e-stargard.pl znajdziecie fotorelację z imprezy.


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Polkowice. Photos by Jan Rybaczuk