Dzisiaj jest: 14.8.2020, imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Baza sportowa zostanie wyremontowana

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

Marszałek Województwa Olgierd Geblewicz przyznał fundusze na modernizacje lokalnej bazy sportowej.

Baza sportowa zostanie wyremontowana
Zyska również nasze miasto i region.

Na poprawę bazy sportowej w województwie zachodniopomorskim Urząd Marszałkowski zaplanował w tym roku 1 350 000 zł. Środki trafią w sumie do 81 gmin i powiatów. Remonty, modernizacje i doposażenia obejmą m.in. hale sportowe, sale gimnastyczne, stadiony, boiska piłkarskie, zaplecza sanitarno-socjalne, baseny czy obiekty lekkoatletyczne.

Marszałek Olgierd Geblewicz umowy z beneficjentami z naszego powiatu podpisze w czwartek 18 lipca. Wsparcie w wysokości 18,5 tys. otrzyma 5 inwestycji, tj. Budowa boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 8 w Stargardzie (całkowity koszt- 300 tys. zł), Konserwacja parkietu Sali sportowej oraz malowanie boisk do gier w Zespole Szkół nr 2 w Stargardzie (całkowity koszt- 40 tys. zł), Uzupełnienie o sprzęt fitness siłowni wewnętrznej w hali widowiskowo-sportowej w Chociwlu (całkowity koszt- 40 tys. zł), Wymiana oświetlenia i remont parkietu w Zespole Szkół w Ińsku (całkowity koszt- 44 tys. zł) oraz Drugi etap wymiany siedzisk na stadionie miejskim w Dobrzanach (całkowity koszt- 60 tys. zł). Dofinansowanie w kwocie 10,3 tys. zł otrzyma również zadanie pt. Budowa trybun sportowych w Wapnicy i Sadłowie (całkowity koszt- 22,5 tys. zł).

Do tej pory Urząd Marszałkowski sfinansował modernizację infrastruktury sportowej kwotą 5,5 mln zł. Było to możliwe dzięki "Programowi pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej". Przedsięwzięcie było realizowane w latach 2002, 2005-2008 oraz ponownie od 2014 roku, po zakończeniu programu "Moje Boisko-Orlik 2012". Umożliwiło ono realizacje blisko 400 różnych inwestycji poprawiających stan bazy sportowo-rekreacyjnej w regionie.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Senior Plus w agroturystyce "7 Ogrodów". FOTORELACJA