Dzisiaj jest: 13.7.2020, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

Dobrzany: gorączka w pełni na placu budowy

Dodano: rok temu

Przebudowa ulicy Jana Pawła II w Dobrzanach nabiera tempa.

Dobrzany: gorączka w pełni na placu budowy

Firma STRABAG, która na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych rozpoczęła  inwestycję, dofinansowaną z budżetu Powiatu Stargardzkiego, rządowego Funduszu dróg Samorządowych i przy udziale Gminy Dobrzany, przystąpiła do demontażu starej nawierzchni jezdni. Wiąże się to z pierwszymi utrudnieniami w ruchu na tym odcinku drogi powiatowej, zapewniającej skomunikowanie z krajową „10” w Suchaniu i „20” w Chociwlu. Wykonawca, demontując nawierzchnię z poniemieckich płyt betonowych, wprowadził ruch wahadłowy.
 

Na czas robót, które potrwają do polowy października,  kierowców samochodów ciężarowych obowiązują objazdy. Dla tranzytowego ruchu całkowicie zamknięto bowiem przebudowywany odcinek drogi. Przejazd przez miasto, chociaż z trudnościami, jest możliwy dla kierowców aut osobowych.
 

W ramach prac inwestycyjnych, nowa ulica zostanie poszerzona do 7 m. Przebudowane zostaną również chodniki oraz zjazdy do przyległych posesji. Nastąpią też korekty czterech skrzyżowań ulicy Jana Pawła II, z drogami gminnymi i powiatowymi. Zaplanowano, że ruch spowolni  wysepka oddzielająca jezdnię,  wybudowana przy wjeździe do miasta od strony Chociwla.
 

Wartość inwestycji, której 60 proc. kosztów pokryje dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, wynosi ogółem 5,3 mln zł. Toczące się  właśnie prace budowlane, stanowią kolejny etap modernizacji drogi powiatowej 1740 Z,  rozpoczętej w ubiegłym roku od wymiany nawierzchni pomiędzy Szadzkiem a Dobrzanami. Teraz nadszedł czas na główną ulicę miasta, oraz pozbycie się przede wszystkim spękanych i nierównych płyt betonowych.
 

Po przebudowie, oprócz kierowców zyskają także mieszkańcy okolicznych posesji, narażeni dotychczas na drgania i większy hałas generowany przez jadące auta. Jednak zanim to nastąpi, do pokonania będzie tor przeszkód podzielony na etapy w rozkopanej części miasta.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Stal Rzeszów. GALERIA