Dzisiaj jest: 13.7.2020, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

Brzechwa dzieciom, czyli seniorskie recytacje. [VIDEO].

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!

Kolejne spotkanie Klubu Senior+ z przedszkolakami z PM nr 1.

Brzechwa dzieciom, czyli seniorskie recytacje. [VIDEO].
Po wzruszającym kwietniowym spotkaniu Seniorów z Klubu „Senior +” z osiedla Lotnisko Stargard z dziećmi z Przedszkola nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie pt. „Wspomnienie łączą pokolenia”, tym razem  Seniorzy zrobili fantastyczną niespodziankę dla przedszkolaków z okazji Dnia Dziecka. Przygotowali wyjątkowy występ, który odbył się 4 czerwca. Tego dnia Seniorzy recytowali znane i lubiane wiersze Jana Brzechwy: „Na straganie”, „Kaczka dziwaczka”, „Kwoka”, „Samochwała”, „Skarżypyta”, „Kłamczucha”, „Leń”, „Tańcowała igła z nitką”. Gra aktorska, przepiękne dekoracje, stylizacje aktorów, oprawa muzyczna oraz rekwizyty ujęły wszystkich zaproszonych gości – dzieci, pracowników przedszkola i przedstawicieli  Urzędu Miasta. Dzieci były zachwycone rolą widza w teatrze Seniorów. Brawom nie było końca. 

Jednakże na przedstawieniu się nie skończyło! Na dzieci i panie czekała kolejna niespodzianka: imienny i własnoręcznie wypisany dyplom z podziękowaniem od Seniorów za współpracę oraz życzeniami sukcesów dla dzieci w przyszłej edukacji szkolnej.  A do tego był jeszcze dołączony  piernikowy miś w wakacyjnym wydaniu. Oczywiście przedszkolaki również przygotowały specjalne prezenciki za występ i wspólnie spędzony czas w tym roku szkolnym:  kolorowe kwiatki z dedykacjami.  Po wzajemnych  uściskach i łzach wzruszenia przyszła kolej na coś dla ciała: coś słodkiego oraz tanecznego. Po skosztowaniu pysznych ciast upieczonych przez panie Seniorki, wszyscy tańczyli razem w rytm skocznych piosenek. To się nazywa integracja!
Zapraszamy do e-galerii: TUTAJ  oraz obejrzenia video:

 
Źródło: Przedszkole Miejskie nr 1
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Stal Rzeszów. GALERIA