Dzisiaj jest: 13.7.2020, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

Dofinansowanie dla plaży

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!

Radni Rady Miejskiej jednogłośnie zdecydowali o przekazaniu 80 000 zł na utrzymanie porządku i służby ratownicze na plaży w Zieleniewie.

Dofinansowanie dla plaży
To ważna informacja przed rozpoczynającym się niedługo sezonem. Stargardzianie chętnie jeżdżą  nad pobliskie jezioro Miedwie.

Wsparcie finansowe pomoże w tym, by letni wypoczynek był bardziej komfortowy i bezpieczny. – Wiele lat temu podpisaliśmy z Gminą Kobylanka porozumienie o współpracy. Jego elementem było utrzymanie bezpłatnego dostępu do plaży dla mieszkańców. Z tej formy wypoczynku w wakacje szczególnie chętnie korzystają zwłaszcza młodzi ludzie spędzający czas w mieście. Uważam, że warto wesprzeć Kobylankę w prowadzeniu tej plaży – mówi prezydent Rafał Zając.
Co roku nad jezioro – również ze Stargardu – zjeżdżają tłumy. W wakacyjne miesiące główne kąpielisko jest strzeżone. Zapewnienie odpowiedniego nadzoru wiąże się ze sporymi kosztami.

Nad Miedwie można dojechać miejskim autobusem – linia 34 zatrzymuje się w pobliżu plaży. W lipcu i sierpniu bilet MPK nad jezioro kosztuje tylko 2,80 zł (1,40 zł ulgowy). Młodzież często dostaje się tam także rowerami.

W pobliżu plaży można korzystać też m.in. z placu zabaw, plenerowej siłowni i oferty gastronomicznej. W amfiteatrze odbywają się liczne koncerty i wydarzenia artystyczne.
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Stal Rzeszów. GALERIA