Dzisiaj jest: 20.7.2019, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Powstaje druga jezdnia obwodnicy Kobylanki

Dodano: 3 miesiące temu Autor:

Od marca trwają prace związane z budową drugiej jezdni obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa.

Powstaje druga jezdnia obwodnicy Kobylanki
Droga ma być gotowa we wrześniu przyszłego roku.

W marcu na teren budowy obwodnicy wjechały maszyny budowlane. Obecnie trwają prace ziemne związane z przygotowaniem gruntu pod nasyp, na którym powstanie wiadukt. Umożliwi on dojazd mieszkańcom Miedwiecka do swoich domów. Roboty konstrukcyjne i bitumiczne będą trwały od lata. - Budowa nitki, mamy nadzieję zostanie zakończona do końca tego roku. Całość realizacji inwestycji to wrzesień 2020- mówi kierownik budowy Rafał Zwierzchowski.

Druga nitka obwodnicy Kobylanki będzie miała 6,5 km długości. W ramach inwestycji powstanie również droga wspomagająca Niedźwiedź-Zdunowo o długości 3,2 km oraz łącznica na węźle Motaniec. Realizacja drugiej jezdni zwiększy bezpieczeństwo ruchu oraz ujednolici parametry techniczne odcinka względem pozostałych odcinków drogi krajowej nr 10. Dzięki temu skróci się czas przejazdu, powstaną oszczędności paliwa oraz poprawi się komfort jazdy.

Celem inwestycji jest stworzenie bezpiecznego odcinka drogi ekspresowej zapewniającego wysoki komfort dalekobieżnego ruchu drogowego o dużych prędkościach podróży oraz wybudowanie odcinka drogi ekspresowej o parametrach zgodnych z obowiązującymi warunkami technicznymi. W ramach inwestycji wyremontowana zostanie również nawierzchnia jezdni na drodze S10 od węzła Stargard Zachód do Motaniec i na samych węzłach.

Obwodnica Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa została otwarta w 2007 r. Dochodziło tam jednak do wielu wypadków. Przez 7 lat w zderzeniach czołowych lub bocznych zginęło 14 osób, a 43 zostały ranne. Dlatego w 2014 roku zdecydowano o montażu barier linowych oddzielających jezdnie. Dzięki temu znacznie poprawiło się bezpieczeństwo na tym odcinku drogi.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
OldTown Festival 2019 - GALERIA