Dzisiaj jest: 23.7.2019, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Jak kształcić, by odpowiedzieć na zapotrzebowania rynku pracy...

Dodano: 4 miesiące temu

To główna kwestia, która zdominowała zorganizowany w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego Zachodniopomorski Kongres Oświatowy.

Jak kształcić, by odpowiedzieć na zapotrzebowania rynku pracy...

Do udziału w debacie pod patronatem Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej,  Wojewody Zachodniopomorskiego Tomasza Hinca i Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Magdaleny Zarębskiej- Kuleszy, zaproszono starostów i prezydentów miast oraz dyrektorów szkół i przedsiębiorców z całego regionu. W kongresie uczestniczyła również Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska.
 

Spotkanie w Sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego adresowano do przedstawicieli samorządu, którzy na swoim terenie rozwijają szkolnictwo branżowe, współpracując z lokalnymi przedsiębiorcami szukającymi kadr, wykształconych odpowiednio do profilu swojej działalności.
 

Doświadczenie w zakresie dostosowania szkolnictwa zawodowego do realiów i wymagań firm, zyskał w ciągu kilku ostatnich lat Powiat Stargardzki, rozwijając aktywną współpracę z przedstawicielami lokalnego biznesu. Sugestie i uwagi ze strony przedsiębiorców, znajdują odzwierciedlenie w programie nauczania szkół o profilu zawodowym- na czele z Centrum Kształcenia Praktycznego. Placówka przy ul. Pierwszej Brygady wyposażona w pracownię cyfrowych obrabiarek CNC, zapewnia kształcenie młodych kadr na profesjonalnym poziomie.
 

Umowy o współpracy ze szkołami o profilu zawodowym i technicznym, zawarli także  za pośrednictwem Miasta i Powiatu Stargardzkiego czołowi inwestorzy, obecni w Stargardzkim Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. Kwestie ścisłej współpracy z biznesem, prezentowane podczas kongresu były więc bliskie Staroście Stargardzkiemu, uczestniczącej także w panelach dyskusyjnych. Poświęcono je m.in. różnym modelom kształcenia zawodowego na potrzeby rynku pracy, wprowadzaniu nowych strategii w tym zakresie na linii: szkoła- jej organ prowadzący oraz współpracy z pracodawcami, a także miejscu ucznia w centrum zmian kształcenia zawodowego.
 

W trakcie kongresu Wicewojewoda Zachodniopomorski Marek Subocz,  wręczył w imieniu Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej wyróżnienia dla pracodawców za współpracę i promocję kształcenia branżowego.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
III Maraton Szosowy Spectrumbike Nowogard im. Pawła Zugaja- GALERIA