Dzisiaj jest: 19.4.2024, imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Błękitni wygrali z liderem III ligi

W sobotnim sparingu rywalem piłkarzy Błękitnych Stargard był Mieszko Gniezno.

Goście prowadzili do przerwy 1:0 po trafieniu Adama Koniecznego. W 62. minucie wyrównał Przemysław Brzeziański, który wykorzystał rzut karny. Gola na 2:1 zdobył natomiast w 89. minucie testowany w Błękitnych Krystian Sanocki.

To było szóste zwycięstwo naszej drużyny w okresie przygotowawczym. Trener Adam Topolski wystawił możliwie najsilniejsze zestawienie. Oczywiście zabrakło kilku kontuzjowanych zawodników w tym Mateusza Kwiatkowskiego. Rozgrywki II ligi zostaną wznowione za dwa tygodnie, a Błękitni zmierzą się wtedy na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola.

Mieszko Gniezno to lider III ligi, co oznacza, że był to najmocniejszy rywal Błękitnych w tegorocznych sparingach. Za tydzień poprzeczka ma pójść jeszcze wyżej. W wyjazdowym spotkaniu Błękitni mają się zmierzyć z I-ligową Wartą Poznań. Gospodarze nie poinformowali jeszcze, gdzie dokładnie odbędzie się ten mecz. To będzie ostatni sparing przed meczami o punkty.

Przed rundą wiosenną Błękitni dokonali na razie dwóch wzmocnień. W minionym tygodniu poinformowali o kontraktach Konstiantyna Karamana i Jakuba Szreka. Ukraiński prawy pomocnik, który może grać również w ataku, związał się umową do końca sezonu. Prawy obrońca ma występować w Błękitnych również w sezonie 2019/2020. Obaj nie zagrali w sobotnim sparingu. Karaman był tylko wśród rezerwowych, a Szrek pauzował ze względu na drobny uraz.

Błękitni Stargard - Mieszko Gniezno 2:1 (0:1)
0:1 - Adam Konieczny
1:1 - Przemysław Brzeziański (k.) 62’
2:1 - Krystian Sanocki 89’

Skład Błękitnych: Patryk Brzozowski (46’ Mariusz Rzepecki) - Jakub Ostrowski, Wojciech Błyszko (70’ Mateusz Ogrodowski), Patryk Baranowski, Grzegorz Rogala - Błażej Starzycki (46’ Krystian Sanocki), Junpei Shimmura, Filip Karmański (50’ Michał Cywiński), Adrian Kwiatkowski - Przemysław Brzeziański, Piotr Kurbiel.