Przez niespełna trzy miesiące- od września ubiegłego roku- zespół orzekał w pomieszczeniach obok nieczynnej szpitalnej portierni. Stało się tak po przenosinach z budynku Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej przy Al. Żołnierza. Parterowe pawilony sąsiadujące z dawną portiernią zostały przystosowane do nowych funkcji. W praktyce okazało się, że nie spełniają warunków, odpowiednich do pracy i przyjmowania interesantów. Trudności sprawiały m.in. zbyt ciasne pomieszczenia pełniące funkcję poczekalni.
Z początkiem lutego, zadania w zakresie orzekania o niepełnosprawności realizowane będą w budynku „J” Samodzielnego Publicznego Wielospecjalistycznego ZOZ w Stargardzie, przy ul. Wojska Polskiego 27- wejście „41”. To pawilon administracyjny szpitala, w którym mieści się szpitalna przychodnia nocna i świąteczna. Lekarzom orzekającym, pracownikom zespołu i klientom zapewniono bardzo dobre warunki techniczne i lokalowe. Zostały urządzone osobne gabinety dla lekarza i specjalisty. Wydzielono również stanowisko w rejestracji dla protokolanta. Osoby ubiegające się o orzeczenie, będą mogły skorzystać z ogólnodostępnej poczekalni oraz toalet. Obiekt dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wejście ułatwia podjazd dla osób, mających trudności z poruszaniem się.
Poprawa warunków pracy zespołu okazała się koniecznością, przede wszystkim z uwagi na obsługę dużej grupy osób- mieszkańców zarówno powiatu stargardzkiego, jak i łobeskiego. W ubiegłym roku powiatowy zespół wydał ogółem 2635 orzeczeń o niepełnosprawności, które umożliwiają m.in. przyznanie zasiłków lub dofinansowanie zakupu sprzętu do rehabilitacji. Na podstawie orzeczenia osoby niepełnosprawne otrzymują również legitymacje inwalidzkie. Pracownicy zespołu wydają średnio 240 orzeczeń miesięcznie. Cieszy więc, że od lutego nowe warunki sprzyjać będą jeszcze bardziej obsłudze interesantów.