Dzisiaj jest: 28.3.2024, imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Wysokie zwycięstwo Błękitnych z Bałtykiem

W pierwszym sparingu przed rundą wiosenną piłkarze Błękitnych Stargard wygrali z Bałtykiem Koszalin 4:0.

Goście to 14. zespół III ligi. Przed sezonem potrafili jednak pokonać w Stargardzie Błękitnych 3:0. Teraz nasz zespół jest na innym etapie i zimą szuka jedynie wzmocnień.

W sobotę testowani byli prawy obrońca z Lecha Poznań - Szymon Zalewski i Konstantin Karaman. Ukraiński skrzydłowy, który może grać również w ataku w 30. minucie wpisał się na listę strzelców. Było wtedy już 2:0, bo wcześniej wynik otworzył Piotr Kurbiel. Po przerwie kolejne trafienia dołożyli Jakub Ostrowski i Błażej Starzycki.

W meczu zagrało też kilku młodych piłkarzy z juniorów starszych. Ze względu na drobne urazy zabrakło Mariusza Rzepeckiego, Grzegorza Rogali i Mateusza Kwiatkowskiego. W następnym tygodniu do drużyny ma dołączyć Junpei Shimmura. Kolejny sparing Błękitni zagrają w sobotę, 19 stycznia również w Stargardzie. O 12:00 podejmą Kotwicę Kołobrzeg.

Błękitni Stargard - Bałtyk Koszalin 4:0 (2:0)
1:0 - Piotr Kurbiel 19’
2:0 - Konstantin Karaman 30’
3:0 - Jakub Ostrowski 48’
4:0 - Błażej Starzycki 74’

Skład Błękitnych w I połowie: Patryk Brzozowski - Szymon Zalewski (39’ Łukasz Łaniec), Wojciech Błyszko, Mateusz Ogrodowski, Bartosz Sitkowski, Marcin Gawron, Filip Karmański, Konstantin Karaman, Adrian Kwiatkowski, Przemysław Brzeziański, Piotr Kurbiel.

Skład Błękitnych w II połowie: Marcel Skwirut - Łukasz Łaniec, Jakub Ostrowski, Marcin Konopski, Patryk Baranowski, Bartłomiej Zdunek, Konstantin Karaman (Adrian Kwiatkowski), Karol Orłowski, Mikołaj Napora, Patryk Włóka, Błażej Starzycki.