Dzisiaj jest: 19.6.2019, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

"Stary Ogólniak" ze Srebrną Tarczą

Dodano: 5 miesięcy temu
Redakcja poleca!

Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Adama Mickiewicza w Stargardzie znalazło się w prestiżowym rankingu najlepszych placówek, sporządzonym przez miesięcznik „Perspektywy”.

"Stary Ogólniak" ze Srebrną Tarczą

To prestiżowy, ogólnopolski ranking liceów i techników, budzący spore emocje w oświatowym środowisku. Przy opracowaniu tegorocznego rankingu, jego autorzy brali pod uwagę przede wszystkim wyniki matury, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych. Duży wpływ na klasyfikację poszczególnych placówek miał też udział i sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych. Przy całościowej ocenie techników decydowały z kolei wyniki egzaminów zawodowych.
 

LO Nr I znalazło się w rankingu „Perspektyw” jako jedyne spośród szkół ponadpodstawowych, działających w powiecie stargardzkim. W skali regionu „Stary Ogólniak” uplasował się na 11 miejscu. Biorąc pod uwagę klasyfikację ogólnopolską, nasze liceum zajęło 368 pozycję, idąc o 113 „oczek” w górę.
 

Placówka dołączyła do prestiżowego grona dzięki nowej metodzie klasyfikacji, która po raz pierwszy łącznie objęła 1000 liceów z całego kraju. Odrębnej ocenie poddawano natomiast 500 techników. Na pozycję „Starego Ogólniaka” miały wpływ m.in. bardzo dobre wyniki ubiegłorocznych matur. Spośród 204 absolwentów, matury nie zaliczyła ostatecznie tylko jedna osoba, co oznacza zdawalność na poziomie ponad 99 proc. Miejsce w rankingu „Perspektyw” oznacza m.in., że I LO może oficjalnie szczycić się przyznaniem tytułu „Srebrnej Tarczy”, dla placówki ujętej w corocznej klasyfikacji „Perspektyw”.
 

Do stargardzkiego LO Nr I uczęszcza obecnie 582 uczniów, którzy mogli wybrać swoją edukację w klasach o profilu biologiczno- chemiczny, matematycznym i humanistycznym. Liceum, razem ze wszystkimi placówkami oświaty ponadpodstawowej, przygotowuje się do wyjątkowej w nowym roku szkolnym rekrutacji, która obejmie dwa roczniki  klas pierwszych- z „wygaszanych” gimnazjów oraz reaktywowanych szkół podstawowych.
 

Oznacza to, że rok szkolny 2019/20 w „Starym Ogólniaku”  rozpocznie 12 klas pierwszych, siedem klas drugich oraz sześć klas trzecich. Łącznie należy spodziewać się 25 oddziałów. Z tego powodu Liceum szacuje, ze czas zajęć w nowym roku szkolnym może wydłużyć się do godz. 16.
 

Liceum im. Adama Mickiewicza wybierane jest nie tylko przez mieszkańców Stargardu i powiatu. Edukację kontynuują przy ul. Staszica także uczniowie z powiatów sąsiednich: goleniowskiego i pyrzyckiego. To dowód  popularności oraz tradycji „Starego Ogólniaka”, utrzymującej się i bez rankingu „Perspektyw”.
 

Niemniej kadrze nauczycielskiej i uczniom I LO gratulujemy osiągniętego wyniku.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Festyn na ulicy Magicznej - GALERIA