Dzisiaj jest: 25.5.2019, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Demoday: Młodzież wykazała się kreatywnością

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

W środę w PSM przy ul. Kazimierza Wielkiego odbyła się Gala Demoday, podczas której osiem zespołów ze stargardzkich szkół zaprezentowało innowacyjne i oryginalne pomysły na prowadzenie biznesu.

Demoday: Młodzież wykazała się kreatywnością
Najlepsze z nich zostały nagrodzone.

W dniach 28-29 listopada w Zespole Szkół nr 1 w Stargardzie odbyła się druga już edycja warsztatów biznesowych dla młodzieży o nazwie "StartUp Shaker". Prowadzili je praktycy biznesu-trenerzy ze StartUp Academy. Podczas warsztatów 48 uczniów stargardzkich szkół miało okazję dowiedzieć się, w jaki sposób stworzyć atrakcyjną ofertę swojej firmy i wypromować ją za pomocą bezpłatnych narzędzi.

Uczniowie podczas zajęć zostali podzieleni na osiem sześcioosobowych zespołów, które miały za zadanie stworzyć stronę internetową swojego pomysłu na biznes, wizytówki oraz grafikę promującą. Otrzymali także wiedzę na temat tworzenia planów finansowania. Ostatnim punktem warsztatów była prezentacja pomysłów wypracowanych przez poszczególne zespoły podczas gali Demoday, która odbyła się w środę w Szkole Muzycznej. Prezentacje oceniało jury w składzie: Paweł Piechowiak- dyrektor fabryki Kalmar, Bartłomiej Jaroszyński- właściciel firmy Palisander, Ewelina Świergiel- dziekan Wydziału Przedsiębiorczości Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Stargardzie, Łukasz Węgrowski- Dyrektor Biura Bankowości Przedsiębiorstw w PKO Bank Polski, Wojciech Chwaszczewski- firma Coloplast oraz Michał Twardochleb- Zachodniopomorska Agencji Rozwoju Regionalnego.

- Jestem zszokowany. To jest niesamowite, jaką Wy prezentujecie postawę- mówił do uczestników warsztatów "StartUp Shaker" Prezydent Stargardu Rafał Zając. O trudności w wyborze zwycięzców mówiła również Ewelina Świergiel, dziekan Wydziału Przedsiębiorczości Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Stargardzie. - Jesteśmy naprawdę mile zaskoczeni niezwykle wysokim poziomem prezentacji pomysłów biznesowych, które przyszło nam dzisiaj wysłuchać. Obrady były naprawdę energiczne, a temperatura była wysoka- mówiła dziekan.

Jury postanowiło przyznać nagrody:
I miejsce- Zespół Szkół nr 1- projekt "The Cup" (kubek pokazujący zawartość cukru i szkodliwych substancji w napoju)- nagroda 3000 zł ufundowana przez Prezydenta Miasta Stargard
II miejsce- I Liceum Ogólnokształcące- projekt "Safe Sound" (kask ze słuchawkami)- nagroda 1500 zł ufundowana przez Starostę Stargardzkiego
III miejsce- Zespół Szkół nr 1- projekt "J-FLY" (strona z tanimi połączeniami lotniczymi)- nagroda 600 zł ufundowana przez Zachodniopomorską Szkołę Biznesu

Przyznano również wyróżnienia:
- Technikum Kreatywne ze Szczecina- projekt "BrainLet"- za najlepszą prezentację
- II Liceum Ogólnokształcące- projekt „Thermo”- za rozpoznanie potrzeby
Nagrody ufundował Bank PKO BP i Kalmar.


Paweł Piechowiak, dyrektor fabryki Kalmar, podczas gali DEMODAY opowiedział swoją historię sukcesu zawodowego oraz dał cenne rady obecnym młodym ludziom. - Szczęśliwie jestem przykładem tego, że ciężka praca, wytrwałość i cel, przynosi korzyści w przyszłości. Kiedy byłem w Waszym wieku, około 20 lat i jeszcze kilka lat później, spędzałem czas, jak pewnie większość Waszych rówieśników, marnując sobie życie grając na komputerze i na różnych imprezach- opowiadał Paweł Piechowiak. - Jednak potem nadeszła refleksja i zacząłem chcieć, pragnąć i marzyć o tym, by do czegoś dojść. Jedenaście lat temu zacząłem pracę jako stażysta w stargardzkiej firmie, po czym udało mi się ciężką pracą, wytrwałością i marzeniami dojść do tego, że zaczepiłem się do dużej korporacji, jaką jest Cargotec, lider w swoim obszarze. Od półtora roku jestem szefem nowoczesnego zakładu produkcyjnego, produkującego najnowocześniejsze maszyny w tej kategorii na świecie, zatrudniamy ok. 1000 osób- mówił dyrektor.

- Chciałem Was zachęcić do tego, że wszystko co robimy i o czym rozmawiamy jest tylko po to, żebyście nie rezygnowali, dążyli do realizacji Waszych marzeń- dodał Paweł Piechowiak. - Historia zna bardzo wiele różnych przykładów tego, że początkowo jakiś pomysł lub idea wydawała się głupia, nielogiczna, nierozsądna. Mogę wspomnieć rozpowszechnienie ropy, radia czy samochodu. To, co wyróżnia te firmy i ich założycieli, to jest przede wszystkim dążenie do celu, pasja, zaangażowanie oraz to, że nie robią czegoś z przymusu, ale znaleźli to, co lubią i dało im to wielką radość i wielkie osiągnięcia- dodał dyrektor fabryki Kalmar życząc sukcesów młodzieży.

Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Miasto Stargard, Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego, Zachodniopomorska Szkoła Biznesu.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Art Festiwal 2019 – GALERIA. Cz.1