Dzisiaj jest: 24.5.2019, imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Urząd utylizuje samochody

Dodano: 6 miesięcy temu

Pierwsze faktury za demontaż aut wystawił Urząd Miejski w Stargardzie. Samochody-wraki zostały zabrane w tym roku ze stargardzkich ulic.

Urząd utylizuje samochody
Akcja oczyszczania stargardzkich ulic z porzuconych aut przeprowadzona była na początku roku. Samochody, od dłuższego czasu znajdowały się w różnych miejscach miasta. Często nie miały tablic rejestracyjnych, były uszkodzone, bez kół. Nie można było ustalić ich właściciela. Na zlecenie Urzędu Miejskiego zostały odholowane na parking Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej przy ul. Spokojnej.

Prawo przewiduje, że jeżeli po pół roku nikt nie zgłosi się po odbiór pojazdu, można je oddać do utylizacji. Urząd podpisał umowę z jedną z firm, która odkupi auta do utylizacji. Urzędnicy wystawili już pierwsze trzy faktury. Jeszcze w tym roku kolejne dwa porzucone samochody zostaną zabrane z ul. Spokojnej. Za każdy samochód do kasy miejskiej wpłynie 451 złotych. W ten sposób pokryte zostaną wszystkie koszty związane z ich holowaniem i parkowaniem.
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Art Festiwal 2019 – GALERIA. Cz.1