Dzisiaj jest: 26.3.2019, imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Technologie Klippan Safety Polska w nowym miejscu

Dodano: 5 miesięcy temu

Swój nowy zakład otworzył uroczyście koncern Klippan Safety Polska, specjalizujący się w dostawie wyposażenia dla wiodących producentów samochodów ciężarowych w Europie.

Technologie Klippan Safety Polska w nowym miejscu

Hala produkcyjna, trzykrotnie większa od dotychczasowego obiektu koncernu, zlokalizowana jest przy ul. Metalowej w Stargardzie- Kluczewie. To obszar Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii. Klippan sąsiaduje w nowym miejscu z fabrykami Bridgestone i Cargotec. W uroczystym otwarciu obiektu uczestniczyła Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska,  razem z Prezydentem Stargardu Rafałem Zającem.
 

Koncern specjalizujący się w produkcji systemów mocowania przewożonych ładunków, pasów bezpieczeństwa i tapicerki samochodowej oraz elementów wyposażenia samochodów ciężarowych, swoją działalność w Stargardzie kontynuuje od 2002 r. Przez  piętnaście lat firma rozrosła się, poszerzając profil produkcji, m.in. o składane łóżka i kompletne zestawy wypoczynkowe, instalowane w kabinach ciężarówek- zgodnie z życzeniem zamawiających: Volvo, Scanii, MAN- a czy Daimlera.
 

Nowy obiekt w Kluczewie dysponuje powierzchnią blisko 17 tys. mkw. Halę uznano  za największa inwestycję w historii CalixKlippan Group. Koncern podkreśla, że lokalizacji nowego zakładu sprzyjał dobry klimat dla tej inwestycji w Stargardzie, połączony z dużym zaangażowaniem ze strony zarządu polskiej spółki w grupie. Klippan Safety Polska zatrudnia obecnie 280 osób. Choćby pod tym względem spółka zajmuje  czołowe miejsce, w całej szwedzkiej grupie CalixKlippan.
 

            Produkcja w nowym zakładzie będzie zautomatyzowana. Obok asortymentu Klippan Safety Polska, swoją produkcję ma przenieść do Stargardu kolejna spółka grupy. Oznacza to konieczność powiększenia zespołu, odpowiedzialnego za logistykę oraz zakup i jakość materiałów. Firma zamierza również konsekwentnie rozwijać dział inżynieryjny, zajmujący się pomiarami materiałów, badaniami i laboratorium.
 

            Kontrahenci zakładu w Stargardzie wymagają restrykcyjnego systemu kontroli jakości, jaki obowiązuje w branży automotive- a więc dostawców wyposażenia dla pojazdów wiodących marek. Dlatego przedstawiciele koncernów motoryzacyjnych, przed otwarciem  hali w Kluczewie, uczestniczyli w szczegółowym audycie nowej siedziby Klippan Safety Polska. Firma od 15 lat obecna w Stargardzie, cieszy się opinią dostawcy produktów o najwyższej światowej jakości. Znajduje to odzwierciedlenie przede wszystkim w certyfikatach oraz świadectwach, wystawianych przez handlowych partnerów spółki.
 

            Nowe technologie, jakie na przestrzeni kilku ostatnich lat wprowadzane są w firmie, powstają głównie  dzięki aktywności rodzimej kadry inżynierskiej.  Fakt ten zdecydował o rozbudowie stargardzkiego zakładu. Z jego doświadczenia korzystają spółki całej szwedzkiej grupy, co cieszy szczególnie. Mamy bowiem wyspecjalizowaną fabrykę z bogatym zapleczem produkcyjnym, której działalność oparta jest  na wiedzy i doświadczeniu pracowników- mieszkańców Stargardu i regionu Pomorza Zachodniego.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ORKIESTRA CAMERATA STARGARD. Koncert 24.03.2019. GALERIA