Dzisiaj jest: 19.4.2024, imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Polska - Portugalia: Wynik lepszy niż gra

W meczu 3. kolejki Ligi Narodów reprezentacja Polski przegrała z Portugalią 2:3.

Końcowy wynik i tak był lepszy niż gra Biało-Czerwonych. Przez większość spotkania wyraźną przewagę mieli Portugalczycy, którzy nie dość, że utrzymywali się przy piłce, to jeszcze stwarzali kolejne sytuacje. Trzy stracone gole to i tak niewiele. Kilka razy drużynę ratował Łukasz Fabiański. W końcówce dopisało również szczęście.

Nie udał więc się rewanż za ćwierćfinał Euro 2016, kiedy Portugalia wygrała w rzutach karnych. W wyjściowych jedenastkach było pięciu Polaków i czterech Portugalczyków pamiętających tamten pojedynek. Goście do Chorzowa przyjechali bez Cristiano Ronaldo. Największa gwiazda Portugalii w meczach Ligi Narodów odpoczywa. Mimo tego mistrzowie Europy z kompletem sześciu punktów wyraźnie prowadzą w grupie. Polska wyprzedza Włochy liczbą strzelonych bramek. Obie te reprezentacje mają po punkcie i niedzielny mecz może rozstrzygnąć losy drugiego miejsca.

W czwartek setny mecz w reprezentacji rozegrał Robert Lewandowski. Kapitan jednak niczym się nie wyróżnił. Gola na 1:0 w 18. minucie strzelił natomiast drugi napastnik. Krzysztof Piątek podtrzymał kapitalną serię z ligi włoskiej, gdzie co mecz trafia do siatki rywali. W czwartek uderzeniem głową na gola zamienił dośrodkowanie z rzutu rożnego od Rafała Kurzawy.

Stracona bramka nie podłamała Portugalczyków, którzy grali swoje. Z czasem wykorzystali sytuacje i już na początku drugiej połowy prowadzili 3:1. Nadzieję na remis dał w 77. minucie duet rezerwowych. Rajd Kamila Grosickiego wykończył Jakub Błaszczykowski. Skrzydłowy zapisał się w historii, bo rozegrał 103. mecz w kadrze. To oznacza, że pobił rekord Michała Żewłakowa w największej liczbie występów w biało-czerwonych barwach.

Wyrównać się już jednak nie udało, ale drużyna prowadzona przez Jerzego Brzęczka wycisnęła z tego spotkania najlepszy możliwy wynik. Nowy selekcjoner po dwóch remisach doznał pierwszej porażki. Na zwycięstwo musi jeszcze poczekać. Następna szansa w niedzielę (14 października) z Włochami. Ten mecz również na stadionie w Chorzowie.

Polska - Portugalia 2:3 (1:2)
1:0 - Krzysztof Piątek 18’
1:1 - Andre Silva 31’
1:2 - Kamil Glik (sam.) 42’
1:3 - Bernardo Silva 52’