Dzisiaj jest: 29.3.2024, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Drugi remis reprezentacji Polski. Słaby mecz z Irlandią

Reprezentacja Polski po raz drugi we wrześniowym spotkaniu zremisowała 1:1.

O ile za mecz z Włochami można było chwalić to po spotkaniu we Wrocławiu nie było powodów do optymizmu.

Biało-Czerwoni pauzowali w 2. kolejce Ligi Narodów. Dlatego zagrali we wtorek towarzysko z Irlandią. Rywale przegrali ostatnio z Walią 1:4. Irlandczycy zmagali się z wewnętrznymi konfliktami. Do tego byli osłabieni brakiem kontuzjowanych kilku ważnych graczy. Nie przeszkodziło to im jednak dobrze zaprezentować się we Wrocławiu.

Początek meczu był nerwowy w wykonaniu reprezentacji Polski jednak w 10. minucie po wrzucie z autu świetną sytuację miał Arkadiusz Milik. Napastnik uderzył głową, ale obok bramki. To była najlepsza szansa w pierwszej połowie. Milik próbował jeszcze kilka razy, ale bez efektów. Mniej aktywny był debiutujący Krzysztof Piątek.

Polacy walczyli o odzyskanie zaufania kibiców. Na stadionie we Wrocławiu było sporo wolnych miejsc, bo pojawiło się tylko 25455 fanów. Tego celu jednak nie udało się zrealizować. Gra była słaba i na przerwę piłkarze schodzili przy akompaniamencie gwizdów. Tym bardziej zaskakujące, że drugą połowę lepiej zaczęli przyjezdni. Pierwszą groźniejszą sytuację jeszcze zmarnowali, ale w 53. minucie potwierdzili przewagę. Dośrodkował Callum O’Dowda, a bierność defensywy wykorzystał Aiden O’Brien.

W końcówce udało się uratować remis. W 87. minucie po dwójkowej akcji z Arkadiuszem Milikiem wyrównał Mateusz Klich. Później były jeszcze nawet szanse na zwycięstwo, ale nie wykorzystali ich Przemysław Frankowski oraz Klich.

Wydarzeniem meczu był 102. występ w kadrze Jakuba Błaszczykowskiego, który wyrównał rekord pod względem największej liczby rozegranych spotkań. Pomocnik dogonił w tej klasyfikacji Michała Żewłakowa. Na 100. mecz w Biało-Czerwonych barwach poczeka natomiast Robert Lewandowski. Napastnik był w protokole meczowym, ale dostał wolne.

Następne spotkania reprezentacja Polski rozegra w październiku w Chorzowie. Zmierzy się wtedy z Portugalią (11 października) i trzy dni później z Włochami.

Polska - Irlandia 1:1 (0:0)
0:1 - Aiden O’Brien 53’
1:1 - Mateusz Klich 87’