Dzisiaj jest: 28.3.2024, imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Spójnia Stargard bez zwycięstwa w Rostocku

To nie był udany weekend dla koszykarzy Spójni Stargard.

Nasz zespół pojechał na międzynarodowy turniej do Rostocku. Na sobotni mecz wybrała się również grupa stargardzkich kibiców. Fani nie zobaczyli niczego pozytywnego. Biało-bordowi wyraźnie odstawali od niemieckiego Niners Chemnitz. Rywale już po 10 minutach prowadzili 30:13. Później powiększali przewagę. Skończyło się różnicą 29 punktów (105:76).

- Zdecydowanie skuteczniejszy, mocniejszy zespół. Odjechał nam w pierwszej kwarcie. Później już kontrolował mecz - powiedział trener Krzysztof Koziorowicz.

W niedzielę Spójnia przegrała mecz o trzecie miejsce z duńskim Team Fog Naestved 71:84. Był to bardziej wyrównany pojedynek. - Przez trzy kwarty było na remisie. W końcówce odjechali. Trzy szybkie ataki zakończone trójkami. Zabrakło trochę przygotowania fizycznego. Jesteśmy w innym okresie przygotowań. Oni za chwilę zaczynają. My mamy miesiąc. Oni mieli ponad 70% skuteczności za dwa, my ponad 40 i mimo wszystko wynik był blisko. Nie można powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni, ale na pewno lepiej to wyglądało w drugim meczu - podsumował szkoleniowiec Spójni.

Następny sprawdzian na turnieju w Kołobrzegu. W piątek mecz z Energą Kotwicą, a w sobotę z AZS-em Koszalin. To będzie bardzo ważny test, bo pokaże, jak nasz zespół wygląda w konfrontacji z ligowym rywalem. Dotychczasowe sparingi nie napawają optymizmem.