Dzisiaj jest: 25.4.2024, imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Gryf - Błękitni: Końcówka dla gospodarzy

W Wejherowie długo zanosiło się na bezbramkowy remis, ale ostatecznie Gryf wygrał z Błękitnymi 2:0.

To był wyrównany pojedynek. W pierwszej połowie trudno wskazać lepszy zespół. Obie drużyny miały momenty, w których zyskiwały przewagę. Brakowało jednak sytuacji podbramkowych. Stargardzianie oddali kilka strzałów w ostatnim kwadransie tej części. Próbowali Przemysław Brzeziański i Michał Cywiński. W odpowiedzi z za pola karnego przymierzył Mateusz Goerke, ale jego uderzenie było niecelne.

Po zmianie stron zarysowała się przewaga Błękitnych. W całym meczu nasz zespół trzykrotnie sygnalizował zagrania gospodarzy ręką w polu karnym. Sędzia nie przyznał jednak rzutu karnego. Bramki nie udało się zdobyć również z gry. To pierwszy taki przypadek w tym sezonie. Trener Adam Topolski wzmocnił siłę ataku. Wprowadził od 61. minuty Piotra Kurbiela. W tym samym czasie wszedł także Filip Karmański. I to pomocnik był najbliżej zmiany wyniku. W 79. minucie trafił w słupek. Nie dowiemy się już, jak potoczyłby się mecz, gdyby szczęście dopisało w tej sytuacji.

Wiemy natomiast co stało się później. Dwa gole zdobyli gospodarze. W 84. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową Mariusza Rzepeckiego pokonał Krzysztof Wicki. Gryf podwyższył na 2:0 w doliczonym czasie a wynik ustalił Maciej Koziara. Rywale pozostali niepokonani u siebie. Błękitni doznali pierwszej wyjazdowej porażki i spadli na ósme miejsce w tabeli. Wyprzedził ich właśnie Gryf. Inne wyniki tak się ułożyły, że nasz zespół gdyby wygrał znalazłby się na podium.

Błękitni zagrali w środę jeszcze bez nowego piłkarza. Kilka godzin przed meczem 6. kolejki klub poinformował o zakontraktowaniu 20-letniego napastnika. Z zachodniopomorską drużyną dwuletnią umową związał się Mikołaj Napora. Ostatnio grał w III-ligowym Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Jest wychowankiem Orlika 14 Radom. Grał też w młodzieżowych drużynach i rezerwach Legii Warszawa.
Gryf Wejherowo - Błękitni Stargard 2:0 (0:0)
1:0 - Krzysztof Wicki 84’
2:0 - Maciej Koziara 90+4’

Gryf: Szymon Więckowicz - Paweł Brzuzy, Grzegorz Gulczyński, Krzysztof Wicki, Adrian Liberacki (85’ Maciej Koziara), Mateusz Goerke - Kamil Włodyka, Oskar Ryk (72’ Oskar Sikorski), Piotr Kołc, Robert Chwastek (89’ Paweł Ewertowski) - Dawid Rogalski (70’ Paweł Czychowski).

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Wiktor Patrzykąt, Mateusz Ogrodowski, Patryk Baranowski, Grzegorz Rogala - Błażej Starzycki, Junpei Shimmura, Marcin Gawron (61’ Filip Karmański), Michał Cywiński (61’ Piotr Kurbiel), Adrian Kwiatkowski (89’ Karol Orłowski) - Przemysław Brzeziański (87’ Mateusz Kwiatkowski).

Żółte kartki: Wicki, Ewertowski (Gryf) - Mateusz Kwiatkowski (Błękitni).

Sędzia: Paweł Horożaniecki (Żary).