Dzisiaj jest: 21.2.2019, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Wybuduj sobie dom- najpierw wirtualnie

Dodano: 7 miesięcy temu

Nowy portal dla chcących wybudować sobie dom.

Wybuduj sobie dom- najpierw wirtualnie

Pomoże w tym Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, zachęcając do odwiedzin otwartego właśnie praktycznego portalu informacyjnego, którego celem jest poszerzenie wiedzy o procesie inwestycyjno- budowlanym.  Ci, którzy wybiorą adres: https://budowlaneabc.gov.pl zamiast typowego zbioru suchych formuł i regułek, zredagowanych  prawniczym językiem, trafią przede wszystkim na interaktywny model budynku, który pozwoli w przystępnej formie uzyskać informacje o procedurach, wymaganych przy różnego rodzaju inwestycjach budowlanych.
 

Celem założycieli portalu jest prezentacja często skomplikowanych treści, związanych głównie z przepisami prawa budowlanego w sposób zrozumiały i przystępny dla ogółu użytkowników. Jest zatem gwarancja, że inwestorzy indywidualni myślący o rozpoczęciu budowy własnego domu, otrzymają praktyczne narzędzie wsparcia w sprawnym poruszaniu się pośród gąszczu przepisów, regulujących przebieg procesu budowlanego.
 

Na portalu znaleźć też można przygotowane przez resort inwestycji i rozwoju standardy projektowania budynków dla osób z niepełnosprawnościami.  Przedsiębiorców z branży otrzymali natomiast poradnik, pomocny we wprowadzaniu na rynek wyrobów budowlanych. Dostępne  są także zagadnienia, dotyczące charakterystyki energetycznej budynku. W „budowlanym abc” przedsiębiorcy znajdą również zestawienie kwalifikacji zawodowych, wymaganych w budownictwie i sektorach pokrewnych.
 

Ministerialny portal przynosi również aktualne informacje o zmianach w przepisach prawa budowlanego i procedurach inwestycyjnych. Wygodny w użyciu jest m.in. Praktyczny przewodnik inwestora, gdzie niemal za rękę zostaniemy poprowadzeni przez kolejne etapy załatwiania formalności, związanych ze zgłoszeniem lub pozwoleniem na budowę.
 

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju zachęca do odwiedzin portalu oraz przesyłania propozycji, które mogą okazać się pomocne we wzbogaceniu treści. Odpowiedni formularz zgłoszeniowy dostępny jest także na stronie głównej portalu.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rodzinny Poranek Muzyczny – Glissando na ślizgawce. GALERIA