Dzisiaj jest: 21.2.2019, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Przysiądźmy na ulicznych ławeczkach

Dodano: 7 miesięcy temu
Redakcja poleca!

Szesnaście ławek stanie w najbliższym czasie na stargardzkich ulicach.

Przysiądźmy na ulicznych ławeczkach
Pierwsza z nich usytuowana została na ulicy Piłsudskiego. Będzie można odpocząć np. w drodze z zakupami lub po prostu przysiąść w ulicznym ruchu.

Ławki zamontowane zostaną do końca lipca, w różnych punktach Stargardu. Ich głównymi adresatami są przede wszystkim seniorzy, lecz nie tylko.
- Jestem przekonany, że te miejsca odpoczynku będą przydatne osobom w każdym wieku. Dobrze, gdyby stały się także elementem architektury miejskiej integrującym naszą społeczność. Teraz możemy korzystać z ponad 240 ławek w parkach miejskich i z 30 na różnych zieleńcach. Kolejne już niedługo – zapewnia prezydent Rafał Zając.

Ławki na ulicach to m.in. odpowiedź na potrzeby, które zgłaszał Zespół Doradczy Prezydenta Miasta ds. Seniorów. Pierwsza stanęła już na Piłsudskiego, kolejne znajdą się na: Słowackiego, Szczecińskiej, Spokojnej, Traugutta, Armii Krajowej, Źródlanej, Grunwaldzkiej i Wojska Polskiego. Co ciekawe, wszystkie nowe ławki wyprodukowało w swoim warsztacie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji.

Foto: UM Stargard
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rodzinny Poranek Muzyczny – Glissando na ślizgawce. GALERIA