Dzisiaj jest: 18.2.2019, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Uczniowie ZS 2 będą korzystać z nowoczesnych technologii

Dodano: 8 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 przez rok będą uczestniczyli w programie współpracy z firmami z branży nowych technologii.

Uczniowie ZS 2 będą korzystać z nowoczesnych technologii
Dla najlepszych przewidziany jest staż w Monachium, a nawet możliwość zatrudnienia.

Dyrektor ZS nr 2 Marcin Przepióra podpisał umowę z firmami Cadelan Sp. z o.o. i IBS Poland dotyczącą współpracy pomiędzy organizacjami, a szkołą. Dzięki temu 10 uczniów z klasy informatycznej przez cały rok szkolny będzie uczyło się projektowania przestrzennego w technologii 3D, m.in. elementów wyposażenia samochodów, korzystając z profesjonalnych narzędzi programowania. Przedsiębiorcy dostarczą 10 komputerów wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem, wartym ponad 200 tysięcy złotych. Dla najlepszego ucznia przewidziano zagraniczny staż w jednej z filii firmy Cadelan w Monachium.

Podczas podpisywania umowy firmę Cadelan Sp. z o.o. reprezentowali Aleksandra Dziewior i Borys Dziewior. - Dla 10 osób, które zostały wybrane jest to bardzo duży moment w rozwoju i planowaniu kariery- mówił Prezes Zarządu firmy. Przedstawił również zakres działań, jakimi zajmuje się firma. Spółka Cadelan działa w branży motoryzacyjnej, uczestnicząc w tworzeniu konstrukcji oraz poszczególnych elementów samochodu. Konstruktorzy firmy, korzystając z najnowszych narzędzi informatycznych, współpracują stale z koncernami BMW, Audi, Mercedes i Porsche.

IBS Poland uczestniczy w procesach technologicznych i produkcyjnych w branżach motoryzacyjnej, lotniczej, maszynowej i dóbr konsumenckich. Jest dostawcą usług inżynierskich i programistycznych. - Jesteśmy wszędzie tam, gdzie nas chcą- mówił Tomasz Winkler, dyrektor techniczny i członek Zarządu firmy. -  Jeśli jest inicjatywa i chęć współpracy ze strony władz to my jesteśmy zawsze otwarci na wsparcie. Będziemy Państwa wspierać w różnych obszarach. Nie tylko dostarczymy szkolenia, ale również przy każdej inicjatywie, którą Państwo będziecie tworzyli, np. jakieś koło naukowe czy konkurs, to my jesteśmy z Wami i chętnie pomożemy, również finansowo. Życzę powodzenia i zaangażowania, bo rynek pracy stoi przed Państwem otworem- mówił uczniom przedstawiciel formy IBS Poland.

- To ważny dzień, ponieważ będziemy świadkami skoku technologicznego, jeżeli chodzi o nowe technologie - mówił Marcin Przepióra, Dyrektor ZS nr 2. - To ważne, że będziecie mogli korzystać z najnowocześniejszych technologii dotyczących projektowania. Oprócz tego, że będziecie mieli zmiany w programie nauczania, będziecie też korzystać z dobrego sprzętu - mówił do uczniów dyrektor podczas podpisywania umowy o współpracy. Swoje zadowolenie wyraziła także Iwona Wiśniewska, Starosta Stargardzki. - Cieszę się obecnością Panów i tego, że są duże szanse na to, że nasze wspólne działanie może się rozwinąć. Odczuwam satysfakcję odwiedzając pracodawców, gdzie spotykam absolwentów moich szkół i widzę, że wiodą fajne życie, są doceniani przez pracodawców, a dlatego że zostali dobrze wyposażeni w umiejętności, wiedzę, skorzystali z ogromnego kapitału. Naszą rolą jest zapewnić nam jak najlepsze warunki kształcenia i w tej mierze nic się nie zmieni- mówiła Starosta.

Rafał Zając, Prezydent Stargardu zaznaczył, że nie ma nic lepszego jak kształcić młodego człowieka w takie kompetencje, które będą bardzo praktyczne i przydatne w rozwoju i prywatnym życiu. - Nie mam wątpliwości, że dynamiczny rozwój gospodarczy naszego miasta stwarza wiele szans na dobrą i atrakcyjną pracę w różnych miejscach, ale bez dobrego systemu kształcenia, który by ściśle współpracował z biznesem to nic z tego. Powiat stargardzki na mapie przygotowania młodych ludzi to jasny punkt na mapie Polski. Być może nie kształcicie się tylko do pracy w tej czy innej firmie, ale wielu z Was jest wielki potencjał, by rozwijać własny pomysł na biznes i rozwijać własną przedsiębiorczość- mówił Prezydent.

Dyrektor ZS nr 2 Marcin Przepióra korzystając z okazji przedstawił również nową salę informatyczną, która powstała dzięki unijnemu dofinansowaniu w ramach projektu "Doskonalenie jakości kształcenia do wymagań rynku pracy". Znalazło się w niej 17 komputerów wyposażonych w dwa dyski. Koszt wyposażenia sali wyniósł 250 tys. zł, a cały program, w którym uczestniczy szkoła wart jest 1 mln zł.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
JE T'AIME MAMIE, JE T'AIME PAPI - GALERIA