Dzisiaj jest: 19.1.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Rodzinne Ognisko w domu przy Konopnickiej

Dodano: 8 miesięcy temu

Kolejną świetlicę dziennego pobytu otwarło w Stargardzie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Jest dostępna dla rodzin i dzieci, w budynku przy ul. M. Konopnickiej 1.- u zbiegu z Wojska Polskiego.

Rodzinne Ognisko w domu przy Konopnickiej

Lokalizację  placówki wsparcia dziennego, prowadzonej przez TPD wybrano nieprzypadkowo. W tym kwartale stargardzkiego Śródmieścia, jak w soczewce skupiają się problemy socjalne, rodzinne i społeczne. Z radością powitano więc projekt TPD, które zaproponowało utworzenie Ogniska na parterze przedwojennego budynku.


Pomysł TPD zyskał wsparcie ze strony Prezydenta Miasta. Stargardzkie TBS oddało do dyspozycji pomieszczenia, w których konieczny był generalny remont. Adaptację parteru w budynku rozpoczęto w ubiegłym roku. Niezbędna okazała się wymiana sufitu, podłóg i okien. Po gruntownej modernizacji, pomieszczenia Ogniska TPD mogą przyjąć blisko 30 osób. Przede wszystkim dzieci, ale też i rodziny poszukujące wsparcia lub  porady specjalisty.


To trzecia już placówka dziennego pobytu, prowadzona w Stargardzie przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Dwie funkcjonują przy ul. Traugutta 16. i 11 Listopada 22. Ogółem w dyspozycji TPD pozostaje 55 świetlic w całym regionie.


W oficjalnym otwarciu Ogniska przy ul. M. Konopnickiej 1. uczestniczyli: Starosta Stargardzki, Iwona Wiśniewska razem z Ireną Agatą Łucką, Członkiem Zarządu Powiatu. Placówkę otwierał uroczyście Prezydent Stargardu Rafał Zając, natomiast o dobrą opiekę nad nowym miejscem zadbał ks. Adam Staszczak, proboszcz parafii pw. Św. Józefa przy kościele Św. Jana. Nowe pomieszczenia placówki podziwiał też Komendant Powiatowy Policji w Stargardzie, Robert Nowak. Zaproszono także przedstawicieli organizacji oraz instytucji, zajmujących się na co dzień wspieraniem dzieci i rodzin, na czele z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.


W myśl zawartej umowy, dofinansowanej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, Ognisko TPD przy ul. M. Konopnickiej 1. będzie również miejscem realizacji programu pod hasłem: „Dziecko w domu należne miejsce”.  Pedagog rodzinny, zatrudniony w ramach społecznego programu wsparcia, zamierza pomagać i doradzać rodzinom w trudnej sytuacji. Jest do dyspozycji w Ognisku zwłaszcza dla tych, których problemy zdają się  przerastać, dotykając bezpośrednio emocjonalnego rozwoju dziecka.
Placówka wsparcia dziennego czynna jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 13- 18. Prowadzący Ognisko planują w nadchodzącym sezonie organizację szeregu imprez i festynów, które mają bardziej zintegrować dzieci oraz społeczność dzielnicy. Podczas oficjalnego otwarcia wzruszenie udzieliło się wszystkim, po występie stremowanych nieco młodych aktorów, którzy z przejęciem witali gości w swoim nowym domu. Niech stanowi dla nich bezpieczną przystań i schronienie, przywracając rodzinne ciepło w trudnej codzienności.

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Druga rocznica śmierci Prezydenta Sławomira Pajora - GALERIA