Umowę dotacji podpisali dziś, 18 kwietnia 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim: Starosta Stargardzki, Iwona Wiśniewska oraz Członek Zarządu Powiatu Irena Agata Łucka. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej reprezentowali: Prezes Zarządu Radosław Grzegorczyk i wiceprezes Paweł Mirecki.
W ramach zawartej umowy, z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska dofinansowane będą działania edukacyjne, które przyjmą formę happeningów. Pierwszy z nich czeka mieszkańców Stargardu i powiatu w najbliższą sobotę, 21 kwietnia przy okazji „Dnia Ziemi”. Finansowe wsparcie zyskają natomiast kolejne przedsięwzięcia tego rodzaju, pod hasłem „Dnia Ekologii” oraz „Na Bobrowej Polanie”.
Dofinansowanie zyskał również konkurs fotograficzny Powiatu Stargardzkiego o szeroko pojętej tematyce przyrodniczej, organizacja gier terenowych i Rowerowej Masy Krytycznej- a zatem wszystkie przedsięwzięcia i projekty, promujące walory przyrodnicze i aktywne formy wypoczynku na łonie natury. Finansowe wsparcie z Wojewódzkiego Funduszu pozwoli także na organizację seminariów i warsztatów ekologicznych, które towarzyszyć będą planowanym imprezom.
Dzięki zawartej umowie możliwe też będą inne szkolenia promujące wiedzę ekologiczną, prowadzone w niebanalnej formie terenowych rajdów na orientację czy zajęć na Leśnej Edukacyjnej Ścieżce. Zadbano również o stanowiska eksperymentalne i doświadczalne, związane m.in. z wytwarzaniem energii odnawialnej.
Wszystkie działania w ramach umowy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zrealizowane będą do końca października tego roku. Sobotni „Dzień Ziemi” otwiera więc sezon imprez na Bobrowej Polanie- formalnie już z dofinansowaniem. A wynosi ono 26 tys. 901 zł. co stanowi blisko 75 proc. kosztów planowanych przedsięwzięć, oszacowanych łącznie na 35 tys. 889 zł.
Dzięki finansowemu wsparciu działań Powiatu Stargardzkiego, imprezy zaplanowane na Bobrowej Polanie zyskają należną sobie oprawę. Organizatorom chodzi zaś o to, by przez rozrywkę, rekreację i zabawę przypomnieć o bezcennej wartości Natury opartej na delikatnej równowadze, której utrzymanie decyduje o jakości życia przyszłych pokoleń.