Dzisiaj jest: 26.3.2019, imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Dotacje dla pomagających

Dodano: rok temu

8 organizacji pozarządowych i stowarzyszeń pomagających osobom bezdomnym oraz osobom z niepełnosprawnościami otrzyma dodatkowe środki na działalność od wojewody zachodniopomorskiego.

Dotacje dla pomagających
Dotacje zostały przyznane po przeprowadzeniu otwartego konkursu ofert.

Komisja konkursowa zdecydowała o podziale kwoty 215 tys. zł pomiędzy 7 organizacji działających na rzecz osób bezdomnych.

Największe dotacje – po 50 tys. zł uzyskały Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej i Polski Komitet Pomocy Społecznej. Po około 30 tys. zł. przyznano koszalińskiemu Towarzystwu Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wsparcie w kwocie 9 tys. zł otrzyma Ośrodek Rehabilitacyjno-Postresocjalizacyjny w Darżewie Stowarzyszenia Solidarni Plus.
Dotacje od wojewody otrzymają również domy dla samotnych matek z dziećmi - 25 tys. zł Dom dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Karwowie, a 21,5 tys. Stowarzyszenie Ludzi Bezdomnych i Samotnych Matek z Dziećmi w Stargardzie.

35 tys. zł na pomoc osobom z autyzmem i ich rodzinom otrzyma szczeciński oddział Krajowego Towarzystwa Autyzmu.
 

Do konkursu zgłosiło się 16 podmiotów działających na rzecz osób bezdomnych oraz niepełnosprawnych. Wnioski oceniane były według kryteriów zawartych w „Programie współpracy wojewody zachodniopomorskiego z podmiotami niepublicznymi działającymi w zakresie pomocy społecznej na 2018 r.”. 
 

Do dofinansowania nie zakwalifikowało się 8 podmiotów. 4 oferty miały ograniczony zasięg realizacji, niewielką liczbę osób objętych zadaniem oraz zbyt wysokie koszty niesienia pomocy. 4 oferty nie spełniły wymogów formalnych wynikających z ogłoszenia.
 

Pełne wyniki konkursu ofert.

Źródło: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ORKIESTRA CAMERATA STARGARD. Koncert 24.03.2019. GALERIA