Dzisiaj jest: 12.12.2018, imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary

RZECZNIK BLIŻEJ KONSUMENTA - 15 MARCA ŚWIATOWYM DNIEM KONSUMENTA

Dodano: 9 miesięcy temu

OTWARTY DZIEŃ DLA KONSUMENTA. Bezpłatne porady w sprawach konsumenckich. 15 marca w czwartek, w tym dniu Rzecznik wychodzi do konsumentów.

RZECZNIK BLIŻEJ KONSUMENTA - 15 MARCA ŚWIATOWYM DNIEM KONSUMENTA

Zainteresowanych problematyką konsumencką, prawną i rynkową zapraszam do rozmów z Edytą Domińczak - Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów przy ul. Wyszyńskiego w godzinach od 12.00-15.00 oraz w pasażu centrum handlowego Tesco w godzinach od 15.00-18.00.
 

Światowy Dzień Konsumenta obchodzony jest 15 marca, ponieważ tego dnia w 1962 roku miało miejsce przełomowe orędzie Johna F. Kennedy’ego, w którym prezydent USA sformułował cztery podstawowe prawa konsumentów do: informacji, wyboru, bezpieczeństwa i reprezentacji. Po raz pierwszy obchody odbyły się w 1983 roku w rocznicę przemówienia prezydenta.

Niekiedy zapominamy o swoich prawach lub w ogóle nie wiemy, że je posiadamy. Światowy Dzień Konsumenta to okazja do tego, aby poszerzyć naszą świadomość, wyczulić nas na „pułapki” czyhające podczas zakupów oraz pokazać, w jaki sposób możemy radzić sobie z problemami konsumenckimi i jak rozwiązać spór z przedsiębiorcą.

W tym dniu Rzecznik szczególną uwagę poświęci osobom, które na co dzień stykają się ze sprzedawcami, którzy stosują nieuczciwe praktyki rynkowe i manipulują konsumentami w taki sposób ażeby podpisywali niekorzystne umowy i kupowali produkty, których marże handlowe sięgają nawet kilku tysięcy procent. Informować będzie również o polubownych metodach rozwiązywania sporów konsumenckich. Kto to robi i do kogo zgłosić problem.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Finał Szlachetnej Paczki - GALERIA