Dzisiaj jest: 26.3.2019, imieniny: Dory, Olgi, Teodora

17 marca przekonaj się jak dużo wiesz o Szczecinie

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

W sobotę 17 marca szczecińscy przewodnicy będą obchodzić VI Dzień Przewodnika Turystycznego.

17 marca przekonaj się jak dużo wiesz o Szczecinie
Z tej okazji, jak co roku zostanie zorganizowana impreza o charakterze miejskim, w czasie której będzie można bezpłatnie zwiedzić różne zakątki miasta.

Dzień Przewodnika Turystycznego obchodzony jest na świecie od 1990 roku. Do Polski trafił siedem lat później, a w Szczecinie prowadzony jest od 2012 roku. W tym dniu przewodnicy bezpłatnie oprowadzają po danym mieście zarówno jego mieszkańców, jak i przybyłych gości.

W najbliższą sobotę o godz. 11 rozpocznie się kilkugodzinne zwiedzanie miasta. Zaś całe wydarzenie zakończy o godz. 14.30 koncert organowy w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba.

W tym roku pobodnie, jak w latach poprzednich trasy zwiedzania dzielą się na dwie grupy: pierwsza, gdzie w czasie zbiórki od godz. 10.30 trzeba odebrać bezpłatne bilety do zwiedzanych miejsc oraz druga, nie obejmująca takich obiektów. W związku z ograniczoną liczbą biletów także i grupa nie może przekroczyć wymaganej liczby osób. Stąd też liczy się pierwszeństwo w kolejce po bilety.

W sobotę w ramach pierwszej grupy przygotowano następujące trasy:
1. Urząd Wojewódzki - oraz kościół św. Piotra i Pawła, Cerkiew Mikołaja, Wały Chrobrego.
2. Teatr Współczesny - oraz Cerkiew Mikołaja, Centrum Dialogu Przełomy, kościół Piotra Pawła, Stare Miasto, Katedra.
3. Archiwum Miejskie - oraz pl. Orła Białego, Straż Pożarna, Brama Portowa, Pałac Ziemstwa, ul. Bogurodzicy, Kościół NSPJ, Kościół Garnizonowy, Kościół Jana Chrzciciela, pl. Lotników z pomnikiem Colleoniego, Archiwum Miejskie.
4. Muzeum Techniki - przejazd historycznym tramwajem do Zajezdni Niemierzyn, wstęp do Muzeum Techniki i Komunikacji.
5. Zajezdnia Pogodno - przejazd historycznym tramwajem do zajezdni tramwajowej Pogodno i jej zwiedzanie, dalszy spacer na Wzgórze Napoleona.
6. Książnica Pomorska - oraz Pałac Ziemstwa, Brama Portowa, Czerwony Ratusz, Poczta Główna, ul. Św. Ducha, Trafostacja, Stare Miasto.
7. Kolej Szczecińska - dworzec PKP, przejazd pociągiem na Wzgórze Hetmańskie wraz z informacją o planach rozwoju Kolei Metropolitalnej.
8. Cukier Lukier - oraz Straż Pożarna - trasa dedykowana głównie młodszym uczestnikom i ich rodzinom, połączona ze zwiedzaniem Straży Pożarnej i wizycie w manufakturze słodyczy.
9. Straż Pożarna - wejście do jednostki Straży Pożarnej oraz Akademia Sztuki, Poczta, Stare Miasto, Muzeum Narodowe Wały Chrobrego.
Z kolei do tras z nieograniczoną liczbą uczestników, będą należeć niżej wymienione kierunki:
1. „Cmentarz w szczególe" - trasa Michała Rembasa – autora książki „Cmentarz w szczególe" po szczecińskim Cmentarzu Centralnym.
2. Oblicza Szczecina - Akademia Sztuki, ul. Staromłyńska, Zamek, pl. Solidarności, pl. Żołnierza, Niepodległości, Pałac Ziemstwa, Brama Portowa, Stare Miasto, Katedra.
3. Łasztownia - Stara Rzeźnia, Nowe Bulwary.
4. Pomiędzy Odrą a Parnicą - Izba Celna, Kościół Ewangelicko-Augsburski.
5. Śladami Rodła - z okazji 100-lecia niepodległości Polski trasa śladami Znaku Rodła.

W trakcie zwiedzania będzie można usłyszeć ciekawostki związane z historią miasta, a być może też do tej pory nieznane fakty.
Wydarzenie idealnie komponuje się w aktualny trend książkowych kryminałów, których akcja toczy się w Szczecinie i na terenach całego Pomorza. Można w ten sposób przejść się śladami ich bohaterów, a przy tym jednocześnie poznać wiele innych interesujących opowieści. 

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ORKIESTRA CAMERATA STARGARD. Koncert 24.03.2019. GALERIA