Dzisiaj jest: 12.12.2018, imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary

Nowe centrum szkoleniowo-egzaminacyjne w Szczecinie. 5 mln zł wsparcia od Urzędu Marszałkowskiego

Dodano: rok temu

Regionalny ośrodek kształcenia zawodowego powstanie w Szczecinie. To istotna inwestycja w rozwój szkolnictwa zawodowego na Pomorzu Zachodnim.

Nowe centrum szkoleniowo-egzaminacyjne w Szczecinie.  5 mln zł wsparcia od Urzędu Marszałkowskiego
Zwiększą część kosztów przedsięwzięcia prowadzonego przez Izbę Rzemieślniczą Małej i Średniej Przedsiębiorczości pokryją unijne fundusze Urzędu Marszałkowskiego. Porozumienie, które umożliwi wsparcie projektu podpiszą w środę, 14 marca 20918 roku w Szczecinie marszałek województwa Olgierd Geblewicz i prezes organizacji Władysław Jefremienko.
 
Budowę centrum przyspieszył Regionalny Program Operacyjny, który w bieżącej perspektywie unijnej 2014-2020 pozwala wesprzeć powstanie nowej infrastruktury dydaktycznej, zakup specjalistycznego wyposażenia czy prowadzenie szkoleń praktycznych. Jednym z takich przykładów będzie nowy obiekt Izby Rzemieślniczej Małej i Średniej Przedsiębiorczości, przy którym prace rozpoczną się jeszcze w kwietniu br. W niedalekiej przyszłości do dyspozycji oddanych zostanie w budynku pięć pracowni takich jak: elektryczna (2), energii odnawialnej, budowlano-hydrauliczna, gastronomiczna, jak również salami egzaminacyjno-szkoleniowymi. Ponadto oferować będzie warsztaty zawodowe i certyfikację w ośmiu zawodach: kucharz, barman, cukiernik, piekarz, elektryk, instalator sieci fotowoltaicznych, glazurnik oraz hydraulik.
 
Nowoczesna baza ma być gotowa do czerwca 2019 roku. Jej koszt to prawie 6 mln zł, z czego Urząd Marszałkowski z eurofunduszy przeznaczy 5 mln zł. Centrum szkoleniowo-egzaminacyjne to jednocześnie odpowiedź na rozwój szkolnictwa zawodowego w regionie i potrzeby zachodniopomorskiego rynku pracy. Przy okazji uatrakcyjni wybór ścieżki edukacyjnej przez przyszłych wykwalifikowanych pracowników różnych branż przemysłowych i gospodarczych. 
 
Inwestycja wpisuje się w założenia 9 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.8 „Infrastruktura szkolnictwa zawodowego”.

 
Źródło: Urząd Marszałkowski - Zachodniopomorskie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Finał Szlachetnej Paczki - GALERIA