Dzisiaj jest: 3.5.2024, imieniny: Jaropełka, Marii, Niny

Błękitni nadal niepokonani

Dodano: 7 lat temu Autor:

Kolejny bezbramkowy remis piłkarzy Błękitnych Stargard w II lidze.

Nasz zespół zdobył punkt w wyjazdowym meczu z GKS 1962 Jastrzębie. Początek spotkania należał do gospodarzy. Pod bramką Mariusza Rzepeckiego było groźnie głównie po stałych fragmentach. Nasz golkiper miał trochę pracy, ale pozostaje niepokonany od 180 minut. Wcześniejszy pojedynek ze Stalą Stalowa Wola również zakończył się remisem 0:0.

W miarę upływu czasu sobotni mecz stał się bardziej wyrównany. W 67. minucie swoją szansę mieli Błękitni. Maciej Więcek powinien strzelać, ale zdecydował się na podanie do Mateusza Węsierskiego i nic z tej akcji nie wyszło. Gospodarze stworzyli trochę więcej klarownych sytuacji. W 61. minucie Rzepecki uratował Błękitnych od straty gola a 20 minut później napastnik GKS-u zmarnował okazję sam na sam z bramkarzem.

Błękitni to pierwszy zespół, który odebrał beniaminkowi punkty. GKS 1962 Jastrzębie stracił, więc pozycję lidera II ligi. Na pierwszą lokatę z kompletem dziewięciu punktów awansował Radomiak Radom a trzy zwycięstwa ma także Warta Poznań. Stargardzianie z pięcioma punktami utrzymają pozycję w górnej części tabeli.

Następny mecz podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego zagrają u siebie ze Zniczem Pruszków. Ten pojedynek odbędzie się w sobotę, 19 sierpnia o godz. 15:00 na stadionie przy ulicy Ceglanej.

GKS 1962 Jastrzębie - Błękitni Stargard 0:0

GKS: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Kamil Szymura, Kacper Kawula, Dawid Weis (72’ Oskar Mazurkiewicz) - Farid Ali (66’ Wojciech Caniboł), Marcin Ruda, Tomasz Musioł (46’ Krzysztof Gancarczyk), Bartosz Semeniuk (72’ Dominik Szczęch) - Kamil Jadach, Daniel Szczepan.

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Grzegorz Szymusik, Patryk Burzyński, Tomasz Pustelnik, Hubert Kotus - Wojciech Fadecki, Damian Mosiejko, Patryk Skórecki (78’ Patryk Włóka), Maciej Więcek (88’ Bartłomiej Zdunek) - Sebastian Inczewski (63’ Michał Magnuski), Mateusz Węsierski.

Żółte kartki: Jadach, Szczęch (GKS) - Burzyński, Mosiejko (Błękitni)

Sędzia: Marcin Liana (Żnin)