Dzisiaj jest: 12.5.2024, imieniny: Dominika, Imeldy, Pankracego

MŚ Londyn 2017 ? dublet Polaków.

Dodano: 7 lat temu Autor:

Miłym akcentem zakończył się kolejny dzień na londyńskim stadionie, gdzie rozgrywane są Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata.

Zgodnie z oczekiwaniami nie zawiedli nasi lekkoatleci w rzucie młotem.

Choć bardzo obawialiśmy się o naszego mistrza Pawła Fajdka po koszmarnym występie w Rio, a niepokój przedłużył się o dwa rzuty, to dalej już było zgodnie z planem. Nasz czołowy zawodnik w kolejnych rzutach zbliżył się co prawda tylko do granicy 80 metrów, ale to wystarczyło. Wynikiem 79,81 Fajdek zdobył po raz trzeci tytuł mistrza świata w rzucie młotem i  został pierwszym w historii młociarzem, któremu to się udało.
Drugi z naszych sportowców Wojciech Nowicki jeszcze po pięciu kolejkach zajmował drugie miejsce, lecz w w końcówce musiał uznać wyższość Walerija Pronkina (sportowiec neutralny). Wynikiem 78,03 wywalczył brązowy medal.

I tak po dzisiejszym dniu nasza kolekcja medalowa to: 2 złote, 2 srebrne, 2 brązowe. W klasyfikacji generalnej zajmujemy trzecie miejsce po USA i Kenii.