Dzisiaj jest: 20.10.2024, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Zwycięstwo Błękitnych na koniec sezonu

Dodano: 7 lat temu Autor:

W kończącej sezon 34. kolejce II ligi piłkarze Błękitnych Stargard pokonali na wyjeździe PGE GKS Bełchatów 2:0.

W wyrównanej pierwszej połowie zdecydowanie więcej było przewinień niż klarownych okazji. Najlepszą szansę dla Błękitnych zmarnował w 21. minucie Wojciech Fadecki, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy. Przed przerwą z dystansu strzelał jeszcze obok bramki Bartosz Flis. W bełchatowskich szeregach wynik starali się zmienić Dawid Dzięgielewski i Daniel Ciechański.

Druga część rozpoczęła się od mocnego uderzenia. Najpierw strzał Flisa obronił Kamil Bruchajzer, ale chwilę później nasz zespół miał rzut karny po ręce Piotra Witasika. Pewnym egzekutorem podobnie, jak tydzień wcześniej był Maciej Liśkiewicz.

Gospodarze mogli szybko odpowiedzieć, gdyż w 55. minucie to oni wykonywali jedenastkę. Faulowany w polu karnym był Dawid Flaszka, ale Przemysław Wróbel obronił uderzenie doświadczonego Patryka Rachwała. Stargardzianie przetrwali trudny moment a w kolejnych minutach kontrolowali boiskowe wydarzenia i częściej zagrażali bramce rywala. Mieli ułatwione zadanie, ponieważ w 68. minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Piotr Witasik.

GKS pomimo osłabienia starał się wyrównać i momentami było nawet groźnie. Spokojniej zrobiło się dopiero w końcówce meczu, gdy na 2:0 podwyższył Michał Magnuski.

Błękitni po dobrej drugiej połowie pewnie zwyciężyli, co dało im awans na siódmą lokatę w ligowej tabeli. W całym sezonie nasz zespół zdobył 45 punktów, o trzy więcej niż rok temu. Awansował jednak o pięć pozycji, ponieważ wcześniejsze rozgrywki zakończył na 12. Miejscu.

Błękitni na finiszu wyprzedzili Legionovię Legionowo, która przegrała z Puszczą Niepołomice 1:2. Dobre wieści napłynęły również w piątek z Polskiego Związku Piłki Nożnej. Błękitni, jako jeden z czterech zespołów, dostali licencję na nowy sezon II ligi bez żadnych nadzorów i sankcji. W podobnej sytuacji jest również ostatni przeciwnik naszej drużyny, czyli PGE GKS Bełchatów. Większość drużyn uprawnionych do gry w II lidze także otrzymała licencję, choć nie uniknęła kar. Jedyny klub, który nie jest pewny swojej przyszłości to Gryf Wejherowo, który nie spełnił szeregu kryteriów zapisanych w podręczniku licencyjnym.

Jaki będzie skład II ligi w następnym sezonie? O tym przekonamy się w najbliższych tygodniach. Rozgrywki rozpoczną się na pewno w ostatni weekend lipca. Dwa tygodnie wcześniej ruszy Puchar Polski.

PGE GKS Bełchatów - Błękitni Stargard 0:2 (0:0)
0:1 - Maciej Liśkiewicz (k.) 48’
0:2 - Michał Magnuski 88’
W 55. minucie Patryk Rachwał nie wykorzystał rzutu karnego (Przemysław Wróbel obronił).

PGE GKS: Kamil Bruchajzer - Adrian Klepczyński, Marcin Grolik, Piotr Witasik, Mikołaj Bociek - Patryk Rachwał, Marcin Ryszka, Robert Pisarczuk (50’ Bartłomiej Bartosiak), Dawid Flaszka, Dawid Dzięgielewski (76’ Szymon Zgarda) - Daniel Ciechański (50’ Aghvan Papikyan).

Błękitni: Przemysław Wróbel - Maciej Liśkiewicz (86’ Sebastian Rybicki), Tomasz Pustelnik, Patryk Baranowski, Rafał Gutowski - Wojciech Fadecki, Patryk Skórecki, Bartosz Flis, Robert Brzęczek (85’ Mateusz Czapłygin), Patryk Włóka (58’ Filip Karmański) - Michał Magnuski.

Żółte kartki: Grolik, Rachwał, Witasik (PGE GKS) oraz Filip Karmański (Błękitni).

Czerwona kartka: Piotr Witasik (68. minuta, PGE GKS) za drugą żółtą kartkę.

Sędzia: Maciej Pelka (Piła)

Widzów: 1580.