Dzisiaj jest: 19.5.2024, imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Skromne zwycięstwo Błękitnych

Dodano: 7 lat temu Autor:

W 29. kolejce II ligi piłkarze Błękitnych Stargard pokonali Polonię Bytom 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Grzegorz Szymusik.

Błękitni rozpoczęli pojedynek przeciwko ostatniej drużynie w tabeli z dużym animuszem. Już w 2. minucie uderzał groźnie Piotr Wojtasiak. Później jednak składnych akcji było niewiele. Brakowało dokładności i wykończenia w podbramkowych sytuacjach.

Wynik w doliczonym czasie pierwszej połowy ustalił po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Grzegorz Szymusik. Dla obrońcy było to trzecie trafienie w tym sezonie. Najwięcej działo się w ostatnich pięciu minutach sobotniego meczu. Wtedy najgroźniejszą akcję przeprowadziła Polonia, a odpowiedzieli Patryk Skórecki i Sebastian Inczewski. Niestety, etatowy joker zmarnował stuprocentową okazję. Nie trafił do pustej bramki.

Błękitni byli lepsi, ale nie zachwycili. Polonia nie stanowiła zagrożenia dla bramki strzeżonej przez Przemysława Wróbla. Stargardzianie utrzymali siódmą lokatę w tabeli. Do końca sezonu pozostało jeszcze pięć kolejek. W następnej Błękitni zmierzą się na wyjeździe z Odrą Opole. To lider II ligi.

Błękitni Stargard - Polonia Bytom 1:0 (1:0)
1:0 - Grzegorz Szymusik 45+1’

Błękitni: Przemysław Wróbel - Grzegorz Szymusik, Tomasz Pustelnik, Patryk Baranowski, Rafał Gutowski - Maciej Więcek, Paweł Lisowski (66’ Sebastian Inczewski), Piotr Wojtasiak, Bartosz Flis, Robert Brzęczek (87’ Mateusz Czapłygin) - Patryk Skórecki.

Polonia: Matko Perdijić, Daniel Barbus, Michał Szal, Peter Basista, Jakub Żmuda (60’ Sławomir Musiolik) - Kamil Włodyka (86’ Dawid Skrzypiński), Jakub Kuzdra, Mateusz Słodowy, Michał Chrabąszcz, Krzysztof Zaremba - Marcin Lachowski.

Żółte kartki: Wojtasiak (Błękitni) oraz Żmuda (Polonia)

Sędzia: Krzysztof Korycki (Warszawa)