Dzisiaj jest: 19.5.2024, imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Kadeci Spójni na drugim miejscu.

Dodano: 7 lat temu Autor:

Młodzi koszykarze Spójni Stargard w ćwierćfinałowym turnieju mistrzostw Polski do lat 16 zajęli drugą lokatę, co dało im awans do półfinału.

Zawody były rozgrywane od piątku do niedzieli w stargardzkiej hali OSiR. Rywalizacja była bardzo zacięta. Trzy drużyny odniosły po dwa zwycięstwa. Tylko PGE Turów Zgorzelec przegrał wszystkie trzy mecze. Do ustalenia końcowej kolejności była potrzebna mała tabela pomiędzy trzema drużynami. W tym układzie najlepsze było Asseco Gdynia. Spójnia wyprzedziła zespół z Katowic minimalnie, bo o punkt.

Nasi koszykarze rozpoczęli od porażki, z Asseco Gdynia 55:62. Po pierwszej połowie przegrywali 25:37. Kapitalnie spisali się w trzeciej kwarcie (18:2), ale w decydującej części zmarnowali szansę. Zadecydowała o tym fatalna skuteczność z linii rzutów wolnych - 8/32.

W sobotę stargardzianie pokonali AZS AWF Mickiewicz- SP Katowice 64:59 i o wszystkim miały zadecydować niedzielne mecze. Emocji nie brakowało. Najpierw nasi koszykarze musieli nerwowo spoglądać na pierwsze spotkanie pomiędzy ekipami z Gdyni oraz Katowic. Istniało duże zagrożenie, że rezultat tego meczu przekreśli szanse podopiecznych Michała Trypucia. Tak się jednak nie stało, ale zadecydowała dopiero ostatnia akcja. Równo z syreną do kosza trafił zawodnik Asseco i w stargardzkiej hali wybuchła olbrzymia radość.

Gospodarze dopełnili formalności. W pierwszej połowie prezentowali się bardzo dobrze i prowadzili 41:26. Niestety po zmianie stron popełniali masę błędów. W trzeciej kwarcie zdobyli tylko trzy punkty, ale ostatecznie utrzymali przewagę i wywalczyli awans do półfinału. Najwięcej punktów dla Spójni zdobył Bartłomiej Górzyński - łącznie 43 w trzech meczach. Wysoką średnią miał jeszcze Michał Huk a dwa dobre spotkania rozegrał Szymon Szmit.