Dzisiaj jest: 18.4.2024, imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

Legia ponownie lepsza od Spójni

Dodano: 7 lat temu Autor:

Koszykarze Spójni Stargard wyjeżdżają ze stolicy bez zwycięstwa. W niedzielę przegrali z Legią Warszawa 80:104.

O losach sobotniego meczu zadecydowała pierwsza kwarta. Nasz zespół już po 6,5 minuty przegrywał 4:23. Później Spójnia radziła sobie lepiej, ale Legia była zabójczo skuteczna. Wystarczy wspomnieć, że po 20 minutach gospodarze prowadzili 61:38.

Druga połowa była bardziej wyrównana, lecz ze wskazaniem na Legię, która w całym meczu rzucała ze skutecznością 68 % za dwa punkty. Spójnia ponownie nie mogła się wstrzelić z obwodu - 5/16. Do tego nasi koszykarze popełnili 18 strat przy 13 rywala. Nieznacznie przegrali zbiórki - 35:36. Co jednak istotne w najważniejszej, pierwszej kwarcie w tym elemencie dali się zupełnie zdominować - 12:2.

Pomimo wysokiej porażki trudno mieć większe pretensje do naszych koszykarzy. Hubert Pabian zdobył 19 a Marcin Dymała 16 punktów. Damian Janiak dodał 13 oczek. To Legia zaprezentowała pełny wachlarz ofensywnych możliwości. Zespół budowany głównie z czołowych graczy I ligi potwierdził swoje aspiracje.

Siedmiu zawodników Legii zdobyło przynajmniej 10 punktów. Nie było jednego lidera. Najwięcej, po 16 oczek, rzucili Piotr Robak i Mateusz Jarmakowicz.

Po dwóch meczach Legia prowadzi 2:0. Trzecie spotkanie zostanie rozegrane w Stargardzie. Odbędzie się w hali OSiR w sobotę, 6 maja o godz. 18:30.

Legia Warszawa - Spójnia Stargard 104:80 (33:15, 28:23, 24:22, 19:20)

Legia: Mateusz Jarmakowicz 16, Piotr Robak 16, Tomasz Andrzejewski 14, Michał Aleksandrowicz 13, Grzegorz Kukiełka 10, Łukasz Pacocha 10, Łukasz Wilczek 10, Grzegorz Malewski 8, Michał Kucharski 4, Adam Linowski 3, Patryk Kędel 0, Kamil Sulima 0.

Spójnia: Hubert Pabian 19, Marcin Dymała 16, Damian Janiak 13, Karol Pytyś 9, Wojciech Fraś 8, Paweł Lewandowski 5, Maciej Raczyński 5, Paweł Śpica 5, Bartłomiej Berdzik 0, Paweł Bodych 0, Konrad Koziorowicz 0.

Stan rywalizacji do trzech zwycięstw: 2-0 dla Legii Warszawa