Dzisiaj jest: 16.4.2024, imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

Dramat Błękitnych w doliczonym czasie

Dodano: 7 lat temu Autor:

W 28. kolejce II ligi piłkarze Błękitnych Stargard przegrali na wyjeździe z Rakowem Częstochowa 0:1. Gospodarze zdobyli gola w 95. minucie.

Od początku meczu do ataku ruszyli gospodarze. Sporo pracy miał bramkarz Błękitnych, były zawodnik Rakowa, Przemysław Wróbel. Groźne sytuacje stwarzali Adam Czerkas i Rafał Figiel. Stargardzianie przetrwali pierwszych 20 minut i później grało im się łatwiej. Gospodarze spuścili z tonu a przyjezdni trochę śmielej zaatakowali. Aktywny był Maciej Więcek. Błękitni próbowali uderzeń z dystansu. Brakowało im jednak skuteczności a gdy już trafili w światło bramki to pewnie interweniował Mateusz Lis.

Goście rozkręcali się powoli, ale pierwszą połowę uderzeniem zakończył Wojciech Fadecki. Po zmianie stron to nasi piłkarze przycisnęli wicelidera II ligi. W kolejnych minutach obie drużyny stwarzały sobie okazje strzeleckie, ale brakowało im wykończenia.

Najwięcej emocji było w sześciu minutach doliczonych przez arbitra do regulaminowego czasu. Obie drużyny otworzyły się i chciały zgarnąć komplet punktów. Świetne sytuacje zmarnowali kolejno Piotr Malinowski oraz wprowadzony przez trenera Krzysztofa Kapuścińskiego Bartłomiej Zdunek. Niestety decydujący cios zadał zespół z Częstochowy a piłkę do pustej bramki skierował w 95. minucie Filip Kowalczyk.

Choć Raków miał w sobotę więcej okazji to żal straconego punktu. Niewiele zabrakło, żeby Błękitni wywieźli bezbramkowy remis i przedłużyli swoją serię do czterech meczów bez porażki. Następnym rywalem naszych piłkarzy będzie Polonia Bytom. Mecz odbędzie się w Stargardzie, w sobotę, 6 maja o godz. 16:00.

Raków Częstochowa - Błękitni Stargard 1:0 (0:0)
1:0 - Filip Kowalczyk 90+5’

Składy:

Raków: Mateusz Lis - Łukasz Sołowiej, Tomas Petrasek, Adam Mesjasz - Peter Mazan ( 82’ Przemysław Mizgała), Jakub Łabojko, Rafał Figiel, Tomasz Margol (63’ Filip Kowalczyk)- Tomasz Wróbel, Adam Czerkas (82’ Karol Żmijewski), Piotr Malinowski.

Błękitni: Przemysław Wróbel - Grzegorz Szymusik, Patryk Baranowski, Tomasz Pustelnik, Rafał Gutowski - Maciej Więcek, Piotr Wojtasiak (90+3’ Bartłomiej Zdunek), Paweł Lisowski, Wojciech Fadecki (53’ Bartosz Flis) - Robert Brzęczek (80’ Mateusz Czapłygin) - Patryk Skórecki.

Żółte kartki: Petrasek, Mizgała (Raków) oraz Wojtasiak (Błękitni)

Sędzia: Marcin Liana (Bydgoszcz) oraz Wojtasiak (Błękitni)