Dzisiaj jest: 19.5.2024, imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Porażka Spójni, rezerwowi Legii na wagę zwycięstwa

Dodano: 7 lat temu Autor:

Pierwszy półfinałowy mecz I ligi zakończył się porażką naszych koszykarzy z Legią Warszawa.

Gospodarze zwyciężyli 85:75. Początek z obu stron był nerwowy i lepiej odnalazła się w tym fragmencie Spójnia, która prowadziła 12:7. Po dwóch kolejnych minutach przegrywała jednak 15:21. Legia nie oddała już tej przewagi. Kilka razy wygrywała nawet różnicą 15 punktów.

Stargardzianie nie poddali się i postraszyli faworyta rozgrywek. W czwartej kwarcie zniwelowali stratę nawet do czterech oczek (54:58). Zdecydowanym liderem Spójni był Marcin Dymała, który rzucił 27 punktów. Po 13 oczek dodali Hubert Pabian i Damian Janiak.

Zadecydowały rzuty z dystansu. Legia trafiła 12/22 prób a Spójnia 5/21. Kluczową rolę odegrali warszawscy zmiennicy, którzy zdobyli 56 z 85 punktów swojej drużyny. W pierwszej kwarcie niemoc przełamał Grzegorz Kukiełka a jeszcze lepsze zawody rozgrywał Grzegorz Malewski. Wspierał ich były koszykarz Spójni, Łukasz Pacocha - osiem punktów i siedem asyst.

W naszym zespole wypoczęty będzie Karol Pytyś, który na parkiecie spędził niespełna siedem minut. Wynikało to z faktu, że podstawowy center już po trzech minutach miał na swoim koncie trzy przewinienia. W dwóch kolejnych odsłonach szybko popełnił następne dwa faule i musiał opuścić parkiet. Najbardziej eksploatowani byli za to Pabian i Dymała - odpowiednio 35 i 33 minuty.

drugi mecz odbędzie się w hali OSiR Bemowo, w sobotę, 29 kwietnia o godz. 18:00.

Legia Warszawa - Spójnia Stargard 85:75 (21:15, 22:20, 15:17, 27:23)

Legia: Grzegorz Malewski 22, Grzegorz Kukiełka 17, Łukasz Pacocha 8, Michał Aleksandrowicz 7, Adam Linowski 7, Łukasz Wilczek 7, Tomasz Andrzejewski 6, Mateusz Jarmakowicz 6, Kamil Sulima 3, Piotr Robak 2, Michał Kucharski 0.

Spójnia: Marcin Dymała 27, Damian Janiak 13, Hubert Pabian 13, Maciej Raczyński 9, Paweł Lewandowski 6, Wojciech Fraś 5, Paweł Bodych 2, Konrad Koziorowicz 0, Karol Pytyś 0, Paweł Śpica 0.

Stan rywalizacji do trzech zwycięstw: 1-0 dla Legii Warszawa