Dzisiaj jest: 19.5.2024, imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Derby są nasze! Błękitni pokonali Kotwicę

Dodano: 7 lat temu Autor:

W derbowym spotkaniu 27. kolejki II ligi nie zabrakło emocji. Błękitni pokonali Kotwicę Kołobrzeg 2:0.

Wynik ustalono w pierwszej połowie. Prowadzenie gospodarzom dał w 24. minucie Wojciech Fadecki. Skrzydłowy wykorzystał podanie Roberta Brzęczka. Nie zmarnował on sytuacji sam na sam z Karolem Szymańskim i zdobył trzeciego gola w drugim kolejnym spotkaniu. Prowadzenie podwoił 12 minut później obrońca, Grzegorz Szymusik. W drugiej połowie miał szansę na kolejną bramkę, ale trafił w słupek.

Od początku meczu sporo pracy miał stargardzki bramkarz, Przemysław Wróbel. Do ofensywy ruszyła, bowiem Kotwica, która bardziej potrzebowała trzech punktów, ponieważ znajdowała się w strefie spadkowej. Wróbel zachował jednak czyste konto. Pomógł w ten sposób swojej drużynie przetrwać napór rywali. Im dłużej trwał mecz tym pracy miał mniej, choć musiał zachować koncentrację. Stargardzianie rozkręcali się powoli jednak był to zwiastun ich sukcesu. Błękitni zwykle radzą sobie lepiej, gdy wyczekają na swoją szansę i w odpowiednim momencie skontrują rywala.

Nasi piłkarze odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu i z dorobkiem 38 punktów awansowali na siódmą pozycję w tabeli. Ustrzelili też dublet w prestiżowych derbach województwa zachodniopomorskiego. W Kołobrzegu wygrali 1:0. Oczywiście mecz dostarczył również emocji na trybunach. W Stargardzie stawiła się grupa kibiców Kotwicy Kołobrzeg z silnym wsparciem od Pogoni Szczecin. Ten nowy na kibicowskiej mapie układ był jedną z derbowych ciekawostek. Przyjezdni próbowali nawet wedrzeć się na murawę, ale ich zapędy szybko zostały ostudzone.

W drugiej połowie przyjezdni coraz częściej wylewali swoją frustrację na swoich piłkarzach, którzy w tym sezonie bardzo zawodzą. Zespół nie radził sobie z taką presją i to Błękitni wyraźnie dominowali.

Błękitni Stargard - Kotwica Kołobrzeg 2:0 (2:0)
1:0 - Wojciech Fadecki 24’
2:0 - Grzegorz Szymusik 36’

Błękitni: Przemysław Wróbel - Grzegorz Szymusik, Maciej Liśkiewicz (14’ Patryk Baranowski), Tomasz Pustelnik, Rafał Gutowski - Wojciech Fadecki, Piotr Wojtasiak (70’ Sebastian Inczewski), Paweł Lisowski, Bartosz Flis (82’ Maciej Więcek), Robert Brzęczek (90+2’ Mateusz Czapłygin) - Patryk Skórecki.

Kotwica: Karol Szymański - Błażej Chouwer (67’ Eryk Sobków), Tomasz Prejs (46’ Łukasz Kacprzycki), Arkadiusz Lewiński, Wiktor Witt, Piotr Azikiewicz (46’ Tomasz Rydzak) - Bartosz Biel, Oskar Paprzycki, Mateusz Świechowski, Sebastian Bartlewski (86’ Krystian Sanocki) - Piotr Giel.

Żółte kartki: Baranowski (Błękitni) oraz Szymański (Kotwica).

Sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń).