Dzisiaj jest: 8.7.2024, imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety

Rafał Zając w Szczecinie

Dodano: 7 lat temu Autor:

Prezydent Stargardu Rafał Zając odwiedził dziś rano Szczecińskie radio i wziął udział w porannym programie Rozmowy pod krawatem.

Rafał Zając w Szczecinie
Dzisiaj Prezydent Stargardu Rafał Zając odwiedził Szczecin i wziął udział w porannym programie Radia Szczecin „Rozmowy pod krawatem”. Był to jego pierwszy udział w tej audycji, gdzie mógł powiedzieć trochę dobrego o Naszym mieście.

Rafał Zając przyznał w rozmowie, że był bardzo zadowolony z wysokiej frekwencji podczas wyborów i wspomniał, że okres kampanii wyborczej był intensywny i pracowity. Zaś co do wyboru jego osoby na stanowisko prezydenta podkreślił, że zamierza kontynuować politykę swojego poprzednika czego oczekują mieszkańcy. Nie było mowy o odpuszczaniu w kampanii ani na moment nawet, pomimo faktu bycia zdecydowanym faworytem.

Prezydent Zając ciepło wypowiadał się o Szczecinie, uważając rozwój tego miasta za istotny dla całego regionu i Stargardu. Uważa, że silna stolica obszaru metropolitarnego pcha do przodu cały region i zyskują na tym mniejsze miejscowości i ich mieszkańcy.

W dalszej rozmowie można było dowiedzieć się czym zajmie się nowy współpracownik prezydenta Stargardu – Piotr Mync. Chwalony za swoje kompetencje i doświadczenie, nowy wiceprezydent Stargardu przez najbliższe półtora roku będzie odpowiadał za takie sfery jak: gospodarka przestrzenna, strategia miejska, budownictwo mieszkaniowe, zarządzanie nieruchomościami czy kwestie rewitalizacji.

Rafał Zając mówił również o kwestiach mieszkaniowych w Stargardzie czy zespołach drużynowych z miasta i infrastrukturze dla nich. Wspomniał że małego lotniska w Kluczewie nie będzie – gdyż nie ma przesłanek ekonomicznych na jego powstanie. W okolicy jest lotnisko w Goleniowie i aeroklub w Szczecinie, które na region są wystarczające. Siłą miasta Stargard ma być przemysł – dodał.

Prezydent Zając pochwalił się budową na przestrzeni 3-4 lat ponad 1000 mieszkań w Stargardzie i otwarcie liczy nie tylko na zatrzymanie tendencji wyludniającej miasto, ale na odwrócenie trendu i wzrost liczby mieszkańców Stargardu w najbliższych latach. Parki przemysłowe dają pracę także okolicznym mieszkańcom z całego powiatu, a dobrze rozwijana gospodarka mieszkaniowa ma być impulsem  dla nich do przeprowadzki.

Rozmowa przebiegała w miłej atmosferze z wzajemnymi uprzejmościami i bez zbędnych zarzutów czy oskarżeń. Miejmy nadzieję, że taka też będzie współpraca obu miast.
 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
VI Festyn Historyczny „W krainie Gryfa”. Fotorelacja