Dzisiaj jest: 6.10.2024, imieniny: Artura, Fryderyki, Petry

Raport Euro 2016: Jednak Portugalia w finale

Dodano: 8 lat temu Autor:

Portugalia została pierwszym finalistą Euro 2016

Konsekwentnie w każdej rundzie odpadają debiutanci na Euro. Albania po fazie grupowej, Słowacja i Irlandia w 1/8, Islandia w ćwierćfinale, a Walia w półfinale. Tym samym pierwszym finalistą tegorocznych Mistrzostw Europy są Portugalczycy.

Mecz był wyrównany tylko w pierwszej połowie, kiedy nie zobaczyliśmy ani jednej bramki. Obie ekipy miały swoje szanse na zdobycie gola, a w każdej z nich widoczny był lider – Bale u Walijczyków i Ronaldo w zespole Portugalii. Na pierwsze bramki musieliśmy poczekać do drugiej połowy. Wystarczyły 4 minuty, by Portugalia zadała dwa szybkie ciosy, po których Walijczycy nie podnieśli się już do końca spotkania. Najpierw w 50 minucie celnie główkował Ronaldo, a w ’53 Nani podwyższył na 2:0.

Walijczycy pomimo starań nie byli w stanie zdobyć nawet honorowego trafienia. Kończy się ich piękna przygoda z Euro 2016. Schodzą ze sceny z podniesionymi głowami, bo mało kto przypuszczał, że dojdą aż do półfinału. Wielkie brawa dla tej ekipy. Nam pozostaje poczekać na drugiego finalistę francuskiego turnieju.

Portugalia – Walia (2:0)