Dzisiaj jest: 22.5.2019, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa

Data wydarzenia: Lokalizacja: Książnica Stargardzka Dodano:
Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa
Hasło na Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa w 2018 r. brzmi: „NIEPODLEGŁOŚĆ, UNABHÄNGIGKEIT, NEPRIKLAUSOMUMAS, HЕЗАЛЕЖНІСТЬ, НЕЗАВИСИМОСТЬ, INDIPENDENZA, ĐỘC LẬP W KSIĄŻNICY STARGARDZKIEJ”

Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa, obchodzone w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, odbędą się 10 października 2018 roku. Rozpoczniemy o godzinie 14.00 w Czytelni Głównej i Informatorium Książnicy Stargardzkiej. Tegoroczne hasło ZDD brzmi: „Sąsiedztwo”.

Będzie to spotkanie ze stargardzianami, których historia pochodzenia związana jest z innymi krajami, takimi jak: Litwa, Niemcy, Rosja, Ukraina, Wietnam  i Włochy.

Każdy z zaproszonych gości zostanie poproszony o przyniesienie rzeczy charakterystycznej dla kraju swojego pochodzenia. Może to być potrawa, strój, gra, pamiątki itp. Na spotkaniu wymienimy się informacjami o zgromadzonych przedmiotach oraz porozmawiamy o zwyczajach i obyczajach związanych z naszym krajem oraz z krajami pochodzenia przybyłych na to spotkanie gości.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Art Festiwal 2019 – GALERIA. Cz.1