Dzisiaj jest: 20.3.2019, imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego

SZALEŃSTWA. REWIA

Data wydarzenia: Lokalizacja: Stargardzkie Centrum Kultury Dodano:
SZALEŃSTWA. REWIA
Legendarny musical Stephena Sondheima na podstawie scenariusza Jamesa Goldmana po raz pierwszy w National Theatre.
 
Nowy Jork, 1971. Na scenie podupadłego teatru na Broadwayu odbywa się zjazd byłych pracowników. Następnego dnia budynek ma zostać zburzony. Trzydzieści lat po swoich ostatnich występach, dziewczyny z rewii zbierają się, aby się napić, pośpiewać piosenki z dawno zapomnianych przedstawień i, ubarwiając ile się da, opowiedzieć koleżankom o swoich losach. Akcja koncentruje się na dwóch parach. Jedna to Buddy Plummer i Sally Durant Plummer, druga – Benjamin Stone i Phyllis Rogers Stone. Sally i Phyllis były tancerkami i chórzystkami w rewii. Obie pary są niezadowolone ze swoich związków. Buddy, komiwojażer, ma romans z dziewczyną spotkaną w podróży. Sally jest wciąż  bardzo zakochana w Benie, ale on jest tak zajęty samym sobą, że żona czuje się całkowicie opuszczona. Kobiety wspominają dawne życie  w teatrze. Śpiewają przeboje ze spektakli, wskrzeszając duchy przeszłości.
 
Niektóre utwory muzyczne umieszczone w przedstawieniu to pastisze stylu czołowych kompozytorów lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku, a czasami nawet parodie konkretnych utworów musicalowych. W Polsce Stephen Sondheim znany jest głównie jako autor tekstów do musicali innych kompozytorów („West Side Story”, „Gypsy”, „Do I Hear a Waltz?”), sam też jednak komponował niezwykle popularne za oceanem utwory. Został wyróżniony nagrodą Pulitzera oraz odznaczony Medalem Wolności i National Medal of Arts. W londyńskim spektaklu główne role żeńskie kreują Tracie Bennett, Janie Dee i Imelda Staunton. Reżyseruje Dominic Cooke.

Transmisja przedstawienia z National Theatre w Londynie: 16 listopada 2017 roku | czwartek | godz. 20
Spektakl z cyklu „National Theatre Live”
 
 format obrazu i dźwięku: HD & DD
język: angielski
napisy: polskie
czas trwania: około 210 minut
dystrybutor: NAZYWOWKINACH.PL / CIKANEK FILM Sp. z o.o.

Bilety w przedsprzedaży:
25zł i ulgowy 20zł.
W dniu retransmisji 30 zł – już dostępne w kasie Kina SCK

Przedstawienie dla widzów od 15 lat.

 
 
 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
2. Koncert Rodzinny - GALERIA