Dzisiaj jest: 17.12.2018, imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii

„DELTA MISSISSIPPI  –  3-cie OKRĄŻENIE” 

Data wydarzenia: Lokalizacja: Piwnica TPS (pod ratuszem) Dodano:
„DELTA MISSISSIPPI  –  3-cie OKRĄŻENIE” 

„DELTA MISSISSIPPI  –  3-cie OKRĄŻENIE” 

czyli muzyka, zdjęcia & opowieści z pobytu w Delcie.


ROMEK PUCHOWSKI

b l u e s m a n   i n n y   n i ż   w s z y s c y

śpiew, DOBRO, gitara akustyczna, slide

  

Przed dwoma laty Romek Puchowski koncertował w Memphis, na słynnej Beale Street. Odbył fascynującą podróż przez Deltę Mississippi, śladami takich mistrzów jak Son House, Charley Patton, Robert Johnson, podczas której m.in. zbierał inspiracje i komponował. Owocem tego przedsięwzięcia jest kilkanaście autorskich utworów, które znajdą się na jednym z jego przyszłych albumów.

Pobyt w Delcie okazał też inspiracją do zbudowania programu opartego na archetypicznych bluesowych pieśniach, nieodłącznie związanych otwartymi przestrzeniami, bezmiarem Delty. Pieśni być może mniej znanych, lecz stojących u podstaw gatunku, jak choćby „Magnolia Blues” Ch.Pattona, „Rowdy Blues” K.Baileya czy „Mississippi Blues” W.Browna.

Na koncercie „DELTA MISSISSIPPI – 3-cie OKRĄŻENIE” usłyszymy  wykonania wspomnianych klasyków, bluesów Romka Puchowskiego. Koncertowi towarzyszą „opowieści z drogi” oraz prezentacja zdjęć autorstwa Romka oraz młodego fotografika Jakuba Bednarka, który towarzyszył mu w podróży.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Sobota na Bożonarodzeniowym Jarmarku - GALERIA